Svátek má

Julie
0°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
0°C
Broken clouds
Sobota
90%
06:49
Min: -1°C
978
15:00
Max: 1°C
NW 1 m/s

Letošní ročník Ceny Wernera von Siemense přijímá přihlášky

„Aby měla podpora vědy a vzdělání smysl, musí být systematická a dlouhodobá. Věřím, že pořádáním soutěže o Ceny Wernera von Siemense již čtvrt století dokazujeme, za jak důležité považujeme technické a přírodovědné vzdělávání a pedagogickou práci,“ uvedl k zahájení soutěže Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice. Kandidáti se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek Cenasiemens.cz až do 30. listopadu 2022.

Soutěž bude rozdělena do osmi kategorií: Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu (jednotlivec nebo výzkumný tým), Nejlepší pedagogický pracovník, Nejlepší diplomová práce (první tři místa + vedoucí práce), Nejlepší disertační práce (první tři místa + školitel), Ocenění za překonání překážek při studiu (student je nominován z řad akademických pracovníků v rámci dané univerzity z bakalářského, magisterského a doktorského studia), Zvláštní ocenění za vynikající kvalitu ženské vědecké práce, Nejlepší absolventská práce (diplomová/disertační) zabývající se tématy konceptu Průmysl 4.0 a Nejlepší absolventská práce (diplomová/disertační) zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou.

Do nominací se může zapojit i široká veřejnost – kandidáty a kandidátky a jejich práce je možné nominovat prostřednictvím webových stránek Cenasiemens.cz. V případě, že navržený kandidát nebo kandidátka zvítězí, získá nominující prémii ve výši 10 000 Kč.

Cenu Wernera von Siemense pořádá český Siemens spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR, kteří jsou i garanty jednotlivých kategorií a podílejí se na vyhodnocení prací.

 Zdroj: vedavyzkum.cz / Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content