Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Konsorcium sedmi pražských vysokých škol podepsalo memorandum s Prague City Tourism

Smyslem memoranda o spolupráci mezi konsorciem Study in Prague a společností Prague City Tourism, které za obě strany ve čtvrtek 15. června 2023 podepsaly v Karolinu rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a místopředsedkyně představenstva Prague City Tourism Jana Adamcová, je prohloubení spolupráce na společných projektech, odborných či vzdělávacích akcích i marketingových a popularizačních aktivitách.

„Spolupráce s Prague City Tourism je logickým vyústěním aktivit našeho konsorcia, které – jak ostatně název napovídá – nepropaguje pouze studium, ale také samotné město Prahu,“ podotýká Milena Králíčková a připomíná, že tato destinace je opravdu velkým lákadlem a při výběru zahraniční univerzity hraje určitě důležitou roli. „Naopak zahraniční studenti, kteří přicházejí do Prahy studovat, přinášejí našemu hlavnímu městu také celou řadu benefitů, takže tato spolupráce je oboustranně výhodná a přínosná,“ připomíná rektorka Univerzity Karlovy.

Podle Jany Adamcové z Prague City Tourism je Praha město plné příležitostí, proto je důležité motivovat talentované studenty z celého světa a ukazovat ji jako inovativní a kreativní město. „Tato skupina návštěvníků v konečném důsledku rozvíjí ekonomiku s vysokou přidanou hodnotou. Avizovanou spoluprací usnadníme studentům pobyt v metropoli a současně je systematicky budeme podporovat při potenciálních výzkumných činnostech týkajících se metropole,“ dodává Jana Adamcová.

Podpisu memoranda se zúčastnili (zleva doprava) rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Petr Dvořák, místopředsedkyně představenstva Prague City Tourism Jana Adamcová, rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička a rektor Vysoké školy chemicko-technologické Pavel Matějka

„Už nyní platí, že díky iniciativě Study in Prague k nám do školy přichází řada zahraničních studentů, za což jsme samozřejmě rádi, jelikož naším cílem je zvyšovat jejich podíl, aby společenství našich kampusů bylo co nejpestřejší. Očekávám, že díky memorandu dojde k ještě většímu prohloubení a zintenzivnění této spolupráce,“ uvedl při té příležitosti rektor ČZU Petr Sklenička.

Rektor VŠE Petr Dvořák ocenil projekt Study in Prague slovy: „Tento projekt vznikl v roce 2015 díky grantové podpoře CRP (Centralizované rozvojové programy MŠMT – pozn. red.) a funguje dodnes, což dokazuje jeho smysluplnost.“

A rektor VŠCHT Pavel Matějka k podpisu důležité dohody o spolupráci uvedl: „Memorandum s Prague City Tourism posouvá iniciativu Study in Prague ještě o kus dál. Tato kooperace nám může ohromně pomoci zatraktivnit studijní nabídky pro zahraniční studenty a zároveň pomoci Praze v budování image města vzdělanosti, výzkumu a vědy.“

Konsorcium Study in Prague v současnosti spojuje sedm významných pražských vysokých škol – AMU, ČVUT, ČZU, UK, VŠCHT, VŠE a VŠUP. Zaměřuje se na propagaci cizojazyčných programů v rámci společných aktivit, jako jsou například účast na veletrzích vzdělávání v zahraničí, společné materiály, webové stránky a další.

Prague City Tourism je akciová společnost vlastněná stoprocentně hlavním městem Praha a je certifikovanou oficiální organizací destinačního managementu hl. m. Prahy. Jejím hlavním posláním je podpora udržitelného domácího i příjezdového cestovního ruchu v hlavním městě.

 Jitka Jiřičková

Foto: Michal Novotný

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content