Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Konferenční seminář „Údržba pro TOP manažery“

Ve dnech 27. a 28. dubna 2022 pořádala Česká společnost pro údržbu, jejímž partnerem je Technická fakulta, konferenční seminář Údržba pro TOP manažery 2022. Poslední seminář se naposledy uskutečnil z důvodu pandemické situace v roce 2019, a tak bylo veliké očekávání, jak se po třech letech akce s podtextem „Udržitelný rozvoj, digitalizace a robotizace – za vším je člověk“ vydaří. Výsledek byl nadmíru potěšující, podpořen úžasným prostředím zámku v Liblicích i nádherným počasím.

Účastníci konference měli možnost se během dvou dnů seznámit s novinkami týkajícími se digitalizace, robotizace, 3D skenu, chytrých brýlí, mikroskopů se zaměřením na prediktivní údržbu s neméně důležitou podporou softwarových řešení. Významným tématem konferenčního semináře byla spolupráce průmyslu a akademické sféry, transfer technologií a především lidé, kteří jsou základním pilířem údržby.

Digitální zralost zaměstnanců i firem byla představena zástupcem Svazu průmyslu a dopravy ČR, téma spolupráce bylo rozvíjeno zástupcem AutoSAP, transfer technologií a příspěvek akademické sféry k rozvoji údržby představil děkan Technické fakulty České zemědělské univerzity v Praze doc. Ing. Jiří Mašek, Ph.D. Svá témata představily společnosti jako Škoda Auto, ABB, Siemens, SKF, ČEZ, a celá řada dalších. Celkem konferenci navštívilo 138 účastníků ze 66 organizací, bylo představeno 29 prezentací na nejrůznější témata a zároveň bylo možné navštívit řadu praktických ukázek u vystavovatelů.

Evidentní je, že technický pokrok na nikoho nečeká a bude pokračovat s námi a stejně tak i bez nás. Abychom ho nepromeškali, je dobré se vzájemně podělit o dovednosti a zkušenosti a navázat vzájemnou spolupráci. Konferenční seminář sice skončil, ale už nyní se chystá konference Údržba 2022, která se uskuteční 14. a 15. 9. 2022, mj. se zaměřením na energetické úspory a správné hospodaření se všemi zdroji, udržitelný rozvoj, roli údržby v eliminaci globálních rizik a další aktuální témata.

doc. Ing. Martin Pexa, Ph.D.

vedoucí katedry jakosti a spolehlivosti strojů

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content