Účastníci konference měli možnost se během dvou dnů seznámit s novinkami týkajícími se digitalizace, robotizace, 3D skenu, chytrých brýlí, mikroskopů se zaměřením na prediktivní údržbu s neméně důležitou podporou softwarových řešení. Významným tématem konferenčního semináře byla spolupráce průmyslu a akademické sféry, transfer technologií a především lidé, kteří jsou základním pilířem údržby.
Digitální zralost zaměstnanců i firem byla představena zástupcem Svazu průmyslu a dopravy ČR, téma spolupráce bylo rozvíjeno zástupcem AutoSAP, transfer technologií a příspěvek akademické sféry k rozvoji údržby představil děkan Technické fakulty České zemědělské univerzity v Praze doc. Ing. Jiří Mašek, Ph.D. Svá témata představily společnosti jako Škoda Auto, ABB, Siemens, SKF, ČEZ, a celá řada dalších. Celkem konferenci navštívilo 138 účastníků ze 66 organizací, bylo představeno 29 prezentací na nejrůznější témata a zároveň bylo možné navštívit řadu praktických ukázek u vystavovatelů.
Evidentní je, že technický pokrok na nikoho nečeká a bude pokračovat s námi a stejně tak i bez nás. Abychom ho nepromeškali, je dobré se vzájemně podělit o dovednosti a zkušenosti a navázat vzájemnou spolupráci. Konferenční seminář sice skončil, ale už nyní se chystá konference Údržba 2022, která se uskuteční 14. a 15. 9. 2022, mj. se zaměřením na energetické úspory a správné hospodaření se všemi zdroji, udržitelný rozvoj, roli údržby v eliminaci globálních rizik a další aktuální témata.
doc. Ing. Martin Pexa, Ph.D.
vedoucí katedry jakosti a spolehlivosti strojů
Podobné články
V prostorách Haly 40 v Holešovické tržnici v Praze se 25. dubna sešlo na 300 budoucích i zkušených podnikatelů, studentů z pěti pražských univerzit, ale i investorů, stakeholderů a hostů ze startupového ekosystému. Proběhl zde největší studentský byznys networking v
Univerzitní statek Amálie na Rakovnicku se stal jedinečnou vědeckou laboratoří pro pochopení klimatické změny a zmírnění jejích dopadů v kulturní krajině. Naléhavost podpory udržitelného zemědělství si vědci z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze se svými partnery plně