Svátek má

Blažej
1°C
Mix snow/rain
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
1°C
Mix snow/rain
Pátek
91%
06:33
Min: 1°C
993
15:59
Max: 6°C
SW 3 m/s

Konferenční seminář „Údržba pro TOP manažery“

Ve dnech 27. a 28. dubna 2022 pořádala Česká společnost pro údržbu, jejímž partnerem je Technická fakulta, konferenční seminář Údržba pro TOP manažery 2022. Poslední seminář se naposledy uskutečnil z důvodu pandemické situace v roce 2019, a tak bylo veliké očekávání, jak se po třech letech akce s podtextem „Udržitelný rozvoj, digitalizace a robotizace – za vším je člověk“ vydaří. Výsledek byl nadmíru potěšující, podpořen úžasným prostředím zámku v Liblicích i nádherným počasím.

Účastníci konference měli možnost se během dvou dnů seznámit s novinkami týkajícími se digitalizace, robotizace, 3D skenu, chytrých brýlí, mikroskopů se zaměřením na prediktivní údržbu s neméně důležitou podporou softwarových řešení. Významným tématem konferenčního semináře byla spolupráce průmyslu a akademické sféry, transfer technologií a především lidé, kteří jsou základním pilířem údržby.

Digitální zralost zaměstnanců i firem byla představena zástupcem Svazu průmyslu a dopravy ČR, téma spolupráce bylo rozvíjeno zástupcem AutoSAP, transfer technologií a příspěvek akademické sféry k rozvoji údržby představil děkan Technické fakulty České zemědělské univerzity v Praze doc. Ing. Jiří Mašek, Ph.D. Svá témata představily společnosti jako Škoda Auto, ABB, Siemens, SKF, ČEZ, a celá řada dalších. Celkem konferenci navštívilo 138 účastníků ze 66 organizací, bylo představeno 29 prezentací na nejrůznější témata a zároveň bylo možné navštívit řadu praktických ukázek u vystavovatelů.

Evidentní je, že technický pokrok na nikoho nečeká a bude pokračovat s námi a stejně tak i bez nás. Abychom ho nepromeškali, je dobré se vzájemně podělit o dovednosti a zkušenosti a navázat vzájemnou spolupráci. Konferenční seminář sice skončil, ale už nyní se chystá konference Údržba 2022, která se uskuteční 14. a 15. 9. 2022, mj. se zaměřením na energetické úspory a správné hospodaření se všemi zdroji, udržitelný rozvoj, roli údržby v eliminaci globálních rizik a další aktuální témata.

doc. Ing. Martin Pexa, Ph.D.

vedoucí katedry jakosti a spolehlivosti strojů

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content