Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Konference ÚDRŽBA 2020-2021

Současná moderní průmyslová výroba je charakterizována vysokým stupněm automatizace a robotizace. Z ekonomického pohledu taková výroba vyžaduje výkonné, funkčně způsobilé, vysoce spolehlivé a racionálně udržované výrobní zařízení.

Pro zajištění provozuschopnosti výrobních zařízení je nezbytné správně nastavit procesy týkající se údržby, která představuje interdisciplinární obor činnosti. Údržbu lze definovat jako kombinaci technických, technologických, řídících, ekonomických a administrativních činností, směřujících k zachování nebo obnovení stavu, ve kterém výrobní zařízení dokáže plnit všechny požadované funkce. Moderní průmyslová výroba klade vysoké nároky na oblast údržby z pohledu informačních systémů, diagnostických zařízení, internetu věcí, problematiky big data, 3D tisku a mnoho dalších. Za účelem zlepšení informovanosti odborné veřejnosti v otázkách údržby pořádá Česká společnost pro údržbu, jejímž generálním partnerem je Technická fakulta ČZU v Praze, pravidelně mezinárodní konferenci ÚDRŽBA. Letošní konference se uskutečnila 8. a 9. 9. 2021, pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, v prostorách konferenčního centra Akademie věd ČR na zámku v Liblicích. Účastníci konference měli možnost se během dvou dnů seznámit s novinkami týkajících se prediktivní údržby, technické diagnostiky, moderních technologických postupů v údržbě, digitalizace, umělé inteligence, 3D tisku, kybernetické bezpečnosti a dalších zajímavých témat pokrývajících oblast údržby. Celkem konferenci navštívilo 165 účastníků z 79 organizací, včetně 25 vystavovatelů a 35 partnerů. V průběhu konference bylo shlédnuto 34 prezentací na nejrůznější témata a zároveň bylo možné navštívit řadu praktických ukázek u vystavovatelů, včetně venkovní ukázky dronů a robotických systémů využívaných při údržbě podniku.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content