Svátek má

Taťána
1°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
1°C
Broken clouds
Středa
72%
04:46
Min: -1°C
995
17:29
Max: 10°C
S 2 m/s

Kam dál po střední škole? Česká zemědělská univerzita je skvělou volbou

Dny otevřených dveří jsou tradičně příležitostí seznámit se s prostředím, kde budoucí student stráví několik let života a třeba zde i zakotví po promoci při volbě své profesní dráhy. Česká zemědělská univerzita takovou možnost nabídla v tomto akademickém roce už podruhé v pátek 20. a v sobotu 21. ledna. Využilo jí na dva a půl tisíce adeptů studia.

Své brány otevřelo všech šest fakult sídlících v suchdolském kampusu a také Institut vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli. Nejvíc návštěvníků přivítali na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, ale rušno bylo i na těch ostatních. Všichni si pro uchazeče o studium připravili atraktivní program.

Zaplněné posluchárny potvrdily velký zájem o studijní programy a při neformálních rozhovorech se současnými studenty se každý mohl dozvědět, jak to v praxi chodí a jak studium na ČZU vnímají ti, kteří zde právě studují. Také bylo co prohlížet, a případně i vyzkoušet, jak který přístroj či zařízení fungují. Kromě moderně vybavených učeben a laboratoří se mnozí nechali inspirovat procházkou po kampusu. Kromě toho, že je naprosto jedinečný, nabízí i spoustu možností, jak se ve volném čase pobavit a kulturně či sportovně vyžít.

Lednový termín Dnů otevřených dveří se těšil velkému zájmu. V pátek se přišly podívat převážně skupiny studentů a celé třídy a organizovaně dorazili i uchazeči ze Slovenska. V sobotu návštěvníky neodradila ani sněhová nadílka, do zasněženého kampusu vyrazily celé rodiny. Za oba lednové dny navštívilo Českou zemědělskou univerzitu na dva a půl tisíce zájemců o studium. Téměř stovka z nich se vypravila i na Institut vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli.

Další Den otevřených dveří pořádá ČZU v pátek 24. března. To pro ty, kteří se rádi rozhodují až na poslední chvíli.

Lenka Prokopová / Ondřej Fátor

Foto: Petr Zmek

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content