Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Kam dál po střední škole? Česká zemědělská univerzita je skvělou volbou

Dny otevřených dveří jsou tradičně příležitostí seznámit se s prostředím, kde budoucí student stráví několik let života a třeba zde i zakotví po promoci při volbě své profesní dráhy. Česká zemědělská univerzita takovou možnost nabídla v tomto akademickém roce už podruhé v pátek 20. a v sobotu 21. ledna. Využilo jí na dva a půl tisíce adeptů studia.

Své brány otevřelo všech šest fakult sídlících v suchdolském kampusu a také Institut vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli. Nejvíc návštěvníků přivítali na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, ale rušno bylo i na těch ostatních. Všichni si pro uchazeče o studium připravili atraktivní program.

Zaplněné posluchárny potvrdily velký zájem o studijní programy a při neformálních rozhovorech se současnými studenty se každý mohl dozvědět, jak to v praxi chodí a jak studium na ČZU vnímají ti, kteří zde právě studují. Také bylo co prohlížet, a případně i vyzkoušet, jak který přístroj či zařízení fungují. Kromě moderně vybavených učeben a laboratoří se mnozí nechali inspirovat procházkou po kampusu. Kromě toho, že je naprosto jedinečný, nabízí i spoustu možností, jak se ve volném čase pobavit a kulturně či sportovně vyžít.

Lednový termín Dnů otevřených dveří se těšil velkému zájmu. V pátek se přišly podívat převážně skupiny studentů a celé třídy a organizovaně dorazili i uchazeči ze Slovenska. V sobotu návštěvníky neodradila ani sněhová nadílka, do zasněženého kampusu vyrazily celé rodiny. Za oba lednové dny navštívilo Českou zemědělskou univerzitu na dva a půl tisíce zájemců o studium. Téměř stovka z nich se vypravila i na Institut vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli.

Další Den otevřených dveří pořádá ČZU v pátek 24. března. To pro ty, kteří se rádi rozhodují až na poslední chvíli.

Lenka Prokopová / Ondřej Fátor

Foto: Petr Zmek

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content