Podnikatelský inkubátor Point One ČZU podporuje již 10 let studenty, vědce a podnikavce nejen z ČZU, ale napříč Českem. Za dobu fungování podpořil více než 180 projektů z oblastí jako potravinářství, smart zemědělství, ekologie, ale i dalších technologických i netechnologických oborů, které souzní s cíli a směřováním inkubátoru a nejzelenější univerzity v Česku – ČZU.
Point One členům nabízí tři základní programy podle stupně vývoje projektu. Jako jeden z mála inkubátorů v Česku podporuje projekty již od fáze nápadu a pro přihlášení tedy není potřeba mít založenou společnost. V rámci nabízených služeb mohou členové využívat byznys workshopy, mastermindové skupiny, individuální mentoring, zvýhodněné poradenské služby, zázemí tří pater inkubátoru, jako jsou co-workingové centrum, zasedačky, dílna, a také profesionální vybavení od kvalitní fototechniky po softwarové programy.
„Největší přidanou hodnotou inkubátoru jsou skvělí lidé, kteří se okolo něj pohybují. Ať už hovoříme o zkušených mentorech, lektorech a buddies, kteří týmy odborně vedou a posouvají kupředu, nebo o skvělé komunitě současných i minulých členů, která se zde formuje a navzájem si pomáhá,“ přibližuje fungování inkubátoru Tereza Sobotková, nová manažerka Point One ČZU, a dodává: „Pokud uvažujete nad možností podnikání a máte nápad, se kterým si věříte, že by mohl fungovat, určitě nám dejte vědět. Domluvíme si schůzku a vaše plány podrobně probereme, dostanete zpětnou vazbu a můžeme vám následně pomoci i s přihláškou.“
Ve středu 12. února proběhne v inkubátoru Den otevřených dveří, kde si zájemci o členství mohou prohlédnout nejenom inkubátor samotný, ale také se seznámí s některými členy, jejich produkty, mentory či s realizačním týmem Point One. Mohou také potkat zájemce o členství, konzultovat svůj podnikatelský nápad a zanetworkovat s komunitou. Registrace je dostupná na webu Point one zde.
Point One ČZU
Podnikatelský inkubátor ČZU oficiálně působí na univerzitě od roku 2015. Od svého založení pomohl více než 180 projektům. Sídlí na kolejích EFG v kampusu univerzity, kde vznikla tři moderní patra určená pro rozvoj začínající podnikatelů. Podporuje především oblasti udržitelnosti, ekologie, zemědělství nebo zpracování potravin. Mimo inkubační programy pořádá také vzdělávací přednášky nebo pitch night. Inkubátor nově vede od prosince 2024 Tereza Sobotková.
Podobné články
Fakulta tropického zemědělství ČZU a thajská Prince of Songkla University se dohodly na spuštění společného Double Degree magisterského programu v anglickém jazyce. Pod názvem „Agricultural Development – International Development and Agricultural Economics“ nabízí studentům jedinečnou příležitost čerpat z akademických a
Inovativní podnikání ukazuje, že české univerzity mohou být v čele vzdělávacích reforem. O tomto netradičním, přitom akreditovaném modelu výuky se mohl přesvědčit i prezident ČR Ing. Petr Pavel, M.A., při své návštěvě Provozně ekonomické fakulty, která se uskutečnila v úterý