Svátek má

Aneta
17°C
Light Rain
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
17°C
Light Rain
Úterý
73.5634%
03:13
Min: 10°C
992
18:45
Max: 27°C
WSW 1 m/s

Jazykové kurzy pro studenty programu Erasmus

Katedra jazyků ve spolupráci se zahraničním oddělením rektorátu organizuje již několik let týdenní intenzivní jazykové kurzy pro studenty programu Erasmus, které zahrnují 30 hodin výuky (šest hodin denně). Studenti ČZU, kteří v rámci programu Erasmus vyjíždějí, se mohou účastnit kurzu anglického jazyka pro akademické účely na úrovni B2, který je připraví na studium v anglickém jazyce. K výuce se používá učebnice Instant Academic Skills. Během týdne v kurzu učí každý den jeden vyučující tři dvouhodinovky za sebou. Na závěr kurzu obdrží studenti certifikát o účasti, a pokud úspěšně napíší závěrečný test, tak i certifikát o dosažené úrovni.
Studenti, kteří se chystají do Španělska, mohou absolvovat kurz španělštiny na úrovni A2, jenž je naučí základy nutné k dorozumění se v běžných životních situacích. Kurz je každý den rozdělen na tři bloky. Začíná se dvouhodinovkou gramatiky, pak navazuje dvouhodinovka zaměřená na slovní zásobu a závěrečnou dvouhodinovkou je konverzace. Učebními materiály jsou tři knihy: „A aprender gramática“, „Vocabulario activo 1“ a „Vocabulario activo 2“. Absolventi obdrží certifikát o účasti v kurzu.
Zahraniční studenti se mohou přihlásit na úvodní kurz základů češtiny pro cizince, který je seznámí s českým jazykem a kulturou. Dále pak během semestru mohou pokračovat ve studiu a zapsat se na předmět Czech language for exchange students A1/2 a navázat předmětem Czech language for exchange students A2/1. Jako učebnice se používá série Čeština expres.
Kurzy pro české studenty probíhají na konci semestru v květnu nebo červnu, vloni to výjimečně bylo v červenci. Kurzy pro přijíždějící studenty se konají vždy v září a v lednu, většinou dva týdny před začátkem semestru. Díky financování zahraničního oddělení rektorátu mají všichni studenti kurzy zcela zdarma.

Class Of University Students Using Laptops In Lecture

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content