Katedra jazyků ve spolupráci se zahraničním oddělením rektorátu organizuje již několik let týdenní intenzivní jazykové kurzy pro studenty programu Erasmus, které zahrnují 30 hodin výuky (šest hodin denně). Studenti ČZU, kteří v rámci programu Erasmus vyjíždějí, se mohou účastnit kurzu anglického jazyka pro akademické účely na úrovni B2, který je připraví na studium v anglickém jazyce. K výuce se používá učebnice Instant Academic Skills. Během týdne v kurzu učí každý den jeden vyučující tři dvouhodinovky za sebou. Na závěr kurzu obdrží studenti certifikát o účasti, a pokud úspěšně napíší závěrečný test, tak i certifikát o dosažené úrovni.
Studenti, kteří se chystají do Španělska, mohou absolvovat kurz španělštiny na úrovni A2, jenž je naučí základy nutné k dorozumění se v běžných životních situacích. Kurz je každý den rozdělen na tři bloky. Začíná se dvouhodinovkou gramatiky, pak navazuje dvouhodinovka zaměřená na slovní zásobu a závěrečnou dvouhodinovkou je konverzace. Učebními materiály jsou tři knihy: „A aprender gramática“, „Vocabulario activo 1“ a „Vocabulario activo 2“. Absolventi obdrží certifikát o účasti v kurzu.
Zahraniční studenti se mohou přihlásit na úvodní kurz základů češtiny pro cizince, který je seznámí s českým jazykem a kulturou. Dále pak během semestru mohou pokračovat ve studiu a zapsat se na předmět Czech language for exchange students A1/2 a navázat předmětem Czech language for exchange students A2/1. Jako učebnice se používá série Čeština expres.
Kurzy pro české studenty probíhají na konci semestru v květnu nebo červnu, vloni to výjimečně bylo v červenci. Kurzy pro přijíždějící studenty se konají vždy v září a v lednu, většinou dva týdny před začátkem semestru. Díky financování zahraničního oddělení rektorátu mají všichni studenti kurzy zcela zdarma.

Podobné články
Akademické řady Provozně ekonomické fakulty ČZU doplnil v nedávné době politolog Mgr. Milan Školník, Ph.D., který se bude i nadále kromě komentování politického dění věnovat tématům jako je komunální politika, korupce a sociální sítě. Jaký je vědecký profil správného politologa
Institut ochránce práv se postupně zabydluje i na českých univerzitách. Ombudsman či ombudsmanka mohou na fakultách řešit mnoho různých situací včetně spravedlivého známkování, šikany, bossingu či sexuálního obtěžování. Snahou je vytvořit bezpečné prostředí pro řešení problémů místo jejich přehlížení. Kompetence