Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Jarní úklid v univerzitním kampusu a okolí

Ne každý vnímá udržování čistoty jako samozřejmost, a tak se o to musí postarat jiní. I když pravidelný úklid a údržbu zajišťují ze svých zdrojů městské a obecní samosprávy, čas od času není od věci, když se do toho vloží i místní lidé. Dobrou zprávou proto je, že se k iniciativě Ukliďme Česko hlásí stále více dobrovolníků. Jarní generální úklid propukne naplno v sobotu 1. dubna. V Suchdole budou studenti uklízet už v pátek.

Komu není lhostejné, jak vypadá jeho okolí, je zván na akci „Ukliďme ČZU & Suchdol“. Koná se v pátek 31. března od 9:00 do 14:00. Studenti společně uklidí univerzitní areál a jeho okolí a pak se vydají na vytipované lokality městské části Praha-Suchdol. Před zahájením úklidu je třeba se závazně registrovat prostřednictvím odkazu na web Ukliďme Česko 2023 zde.

Ve stánku před budovou menzy bude základna „Pytlomat“, kde všem registrovaným účastníkům v době od 9:00 do 14:00 vydají organizátoři pytle na odpad, rukavice, provázky na svázání pytlů a potřebné informace. Protože se účastníci úklidové akce budou pohybovat i mimo prostor pro pěší, budou procházet křoví, trávu a příkopy podél silnic, doporučuje se pevná obuv a oblečení, které není škoda ušpinit.

Další rady pro účastníky úklidu

  • Nikdy nevíte, co všechno v přírodě po lidech zůstane, tak dbejte na osobní bezpečnost a naleznete-li větší odpad, kontaktujte organizátory akce.
  • Pytle s nasbíraným odpadem dobře zavažte a umístěte na dobře viditelné a přístupné místo (např. okraj chodníku, kontejnerová stání). Místa, kde pytle necháte, vyfoťte, nasdílejte jejich polohu prostřednictvím map a informace zveřejněte na facebookové události nebo pošlete na whatsapp organizátorovi akce.
  • Odpad můžete také rovnou vytřídit do vhodných barevných kontejnerů, které jsou rozmístěny po celém areálu ČZU.

Páteční úklid se koná za podpory České zemědělské univerzity a Městského úřadu Praha-Suchdol, který zajistí likvidaci odpadu.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content