Svátek má

Marcela
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Jarní Startup Night propojí vysokoškoláky s osobnostmi, které chtějí měnit svět

Vysokoškolská výuka dnes není jen o biflování a sezení v posluchárnách. Mladí lidé mohou během studií získat cenné kontakty a zkušenosti, ti nejaktivnější dokonce rozjet vlastní podnikání. Trendu jde naproti i pět největších pražských univerzit a vysokých škol. Spolu s dalšími partnery vytvořily ojedinělou meziuniverzitní akci Startup Night.

Univerzita Karlova, Česká zemědělská univerzita v Praze, Vysoká škola ekonomická, České vysoké učení technické a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze chtějí svým studentům jednoduše zprostředkovat, jak mají poznat podobně smýšlející nadšence z jiných oborů. Jarní Startup Night se uskuteční 6. dubna 2022 večer v konferenčním prostoru OC Máj na Národní třídě v Praze, nově za účasti zahraničních studentů. Záměrem pořadatelů je ukázat studentům, jak prodat své nápady. Setkají se zde s inovátory, sociálními podnikateli a dalšími osobnostmi. Tentokrát již opravdu „tváří v tvář“. Networking bude probíhat v angličtině.

Startup Night není jednorázovou událostí. Je to ideální příležitost, jak spojit kreativní studenty v Praze. Cílem je vytvářet příležitosti pro společné setkávání, zvát zajímavé lidi z různých oborů a také posilovat motivaci k podnikání a rozvoj zajímavých projektů nejen v průběhu studia,” zdůrazňuje Klára Palasová, manažerka Point One, Podnikatelského inkubátoru České zemědělské univerzity v Praze.

A jak bude jarní část Startup Night probíhat? Nejprve účastníci v několika minutách představí svůj projekt, sdělí, co nebo koho hledají, a poté se zapojí do hlavní večerní networkingové části. Tam pak dojde k vzájemnému sdílení znalostí a zkušeností. Studentům předají své poznatky také startupisté z projektů Storyous, BeiT, Pipedrive, V pytli, Fitify, Kaleido, ArtMaster či MarbleMat.

Prvního setkání, které se vloni v prosinci konalo online, se za Podnikatelský inkubátor ČZU v Praze zúčastnili autoři projektu Rekáva. Jeho nosnou myšlenkou je kávová sedlina, hlavní odpad z kaváren. „Lidé o ní přemýšlejí jako o dalším možném zdroji, ale vidí ji primárně pouze jako odpad,“ vysvětluje zakladatelka projektu Jana Šrámková a dodává: „My v Rekávě se specializujeme na její svoz a další udržitelné využití například k pěstování hlívy ústřičné. Rekáva je inspirativní projekt, který nabízí jedinečnou odpadovou službu s cílem pomáhat kavárnám snížit jejich dopad na životní prostředí. Není to ale všechno, v tuto chvíli se chystá vstup na trh s ´Mushroom grow kitem´, aby si každý své houby mohl pěstovat sám z vlastního odpadu,“ popisuje Jana Šrámková z Point One.

Na organizaci Startup Night se podílí i studentský spolek SpoluPRACUJEME, který se věnuje především propojování aktivních studentů se zájmem o byznys napříč univerzitami. „Při minulé akci, byť jsme ji museli kvůli covidu přesunout do onlinu, jsme vydrželi debatovat až do půlnoci. Když to tentokrát vydržíme do dvou hodin do rána, budu to považovat úspěch,” míní Tomáš Pejša, spoluzakladatel a vedoucí spolku.

Partnerem Startup Night je Pražský inovační institut (Pii) s Podnikatelským a inovačním centrem hl. města Prahy (PIC). Více informací je k dispozici na webu https://www.startupnight.cz.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content