Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Japonští středoškoláci na České zemědělské univerzitě oceňují ekologicky šetrný kampus a důraz na propojení studia s praxí

Pět pražských vysokých škol konsorcia Study in Prague navštěvují v těchto dnech japonští středoškoláci. „Pražský letní program“ pro ně od 22. července do 3. srpna ve spolupráci s tímto konsorciem zorganizovala belgická nezávislá vzdělávací poradenská společnost EN EuroEducation. Program pobytu v české metropoli je navržen tak, aby inspiroval, vzdělával a bavil. Nabízí širokou škálu aktivit a zážitků, díky nimž má být letošní léto pro účastníky nezapomenutelné.

Smyslem Pražského letního programu (Prague Summer Program – PSP) je vytvářet prostředí, kde se mladí lidé mohou učit, růst, získávat znalosti o evropských univerzitách a připravit se co nejlépe na volbu vysoké školy. S rozmanitým učebním plánem a týmem zkušených instruktorů se jim nabízí jedinečná směs akademického obohacení, sebeobjevování a dobrodružství.

Česká zemědělská univerzita uvítala japonské adepty vysokoškolského studia ve středu 26. července. Osobní zkušenost z prohlídky kampusu a dalších zařízení umocnila poutavá prezentace univerzity, díky níž si mohli udělat zevrubnou představu o zdejším systému vzdělávání a možnostech, které se absolventům ČZU rýsují v praxi po ukončení studií. Šest fakult a jeden institut ČZU nabízejí opravdu široký výběr budoucího povolání.

„Myslím, že pro studenty je tento program fantastickou příležitostí, jak si udělat představu o pražských univerzitách a dozvědět se, co se na nich mohou naučit,“ říká zakladatelka EN EuroEducation Miwa Kitamura, která si zejména z návštěvy ČZU odnáší velmi pozitivní dojem. „Vaše prezentace byla fantastická, nejen pokud jde o představení jednotlivých fakult, ale také o absolventy a jejich uplatnění v praxi. Naši studenti teď mají mnohem lepší představu, co z nich může být, když zde dosáhnou určitého stupně vzdělání, co s tím pak mohou dělat… Také si udělali obrázek, jaké je to žít v cizině, konkrétně v České republice. A to je skvělé,“ hodnotí Miwa Kitamura.

Zároveň připomíná, že pro studenty je letní program skvělou příležitostí poznat na vlastní oči Prahu a prozkoumat možnosti, které studium na zdejších univerzitách nabízí, což může být velmi obohacující a objevné. A co ji na ČZU ve srovnání s dalšími pražskými univerzitami zaujalo nejvíc?

„Především váš bezkonkurenční ekologicky šetrný zelený kampus. Z pohledu zvenčí se může zdát, že už je letitý, ale ve skutečnosti je se všemi těmi vymoženostmi velmi inovativní. Je opravdu jedinečný a málokterá univerzita se takovým kampusem může chlubit… Také se mi líbí, že se studenty hodně pracujete na tom, jaké jsou jejich možnosti po skončení studií. Nejde tady jen o akademickou sféru, ale o propojení studia s reálným životem. Nezaměřují se pouze na šedou teorii podle striktních akademických pravidel. Jsou vedeni k přemýšlení nad tím, co budou dělat, až tady skončí. A to je pro dnešní studenty velká výhoda, aby si vytvořili představu, co dál se svým životem. To mě opravdu nadchlo,“ míní Miwa Kitamura.

Cenné zkušenosti mohou středoškoláci získat i na dalších univerzitách konsorcia Study in Prague, jimiž jsou Univerzita Karlova, České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická a Vysoká škola ekonomická v Praze. Kromě návštěv univerzit patří mezi přednosti Pražského letního programu akademický výzkum. Studenti si vybírají témata související s Českem a pracují na výzkumu od počátečního sběru dat až po prezentace. Také získávají univerzitní poradenství, které jim usnadní výběr té nejvhodnější univerzity a seznámí je s požadavky a procesy přijímacího řízení. Aby nabyli sebevědomí a přežili a prosperovali na globální scéně, absolvují koučovací sezení. Tam zjistí, kdo jsou, jak si stanovit cíle, jak zvládat své myšlenky a emoce. V rámci interkulturních aktivit se spojí s českými vysokoškoláky, což jim umožní poznat život pražských studentů a českou kulturu.
Během pobytu v Praze také navštíví dvě firmy, aby měli lepší představu o „práci“, o různých rolích, dovednostech, které potřebují. To jim umožní pochopit, co se na univerzitě potřebují naučit.

„Z průběhu letního programu jsem velmi nadšená. Prahu jsem si vybrala kvůli vysoké akademické kvalitě nabízené na univerzitách za dostupné poplatky,“ říká Miwa Kitamura. „Češi a Japonci jsou si v mnoha ohledech podobní a chci, aby moji studenti prostřednictvím tohoto programu objevili, co máme společného. Chci, aby se učili nejen knihami, ale také zkušenostmi. Schopnost najít společnou řeč je klíčem k mezinárodní kariéře.“

Vítaným zpestřením programu japonských studentů v Praze byl baseballový zápas, který si vychutnali v pátek 28. července. Nešlo o nic menšího než semifinále české ligy.  Česká republika je pro Japonce „cool“ destinací i vzhledem k oblíbenosti českého baseballu. Jako společný dárek od Study in Prague dostali všichni kšiltovky české baseballové reprezentace.

Lenka Prokopová / Mikuláš Josek

Foto: Petr Zmek

EN EuroEducation si klade za cíl pomoci studentům najít pro ně nejvhodnější vysokou školu. Nabízí jim vysoce kvalitní poradenství o vzdělávacích programech vyučovaných v angličtině v zemích EU. Nejvhodnější univerzita není jen tam, kde mohou studenti získat tituly, ale také tam, kde mohou najít svou vášeň a kariérní cíle tím, že během studia získají znalosti, zkušenosti a sebevědomí.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content