Svátek má

Maxim
13°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
13°C
Clear sky
Pondělí
87%
03:00
Min: 10°C
990
19:00
Max: 23°C
NNW 1 m/s

Jak podnikat trvale udržitelně? Pomůže nová mobilní aplikace

Jako odrazový můstek pro budoucí podnikatele v zemědělství z „generace Z“ neboli „generace Mileniálů“ má sloužit nový projekt Sustainable Agripreneurship.

Erasmus+ představuje projekt Sustianable Agripreneurship. Na projektu, který by měl sloužit jako odrazový můstek pro budoucí podnikatele v zemědělství, rekrutující z generace Z, která je známá svým online životem, spolupracuje sedm partnerů ze sedmi evropských zemí (Česká republika, Nizozemí, Řecko, Kypr, Velká Británie Maďarsko a Itálie). Hlavním cílem projektu je posílit konkurenceschopnost malých a středních podniků cestou trvale udržitelného hospodaření.

S ohledem na specifické preference této internetové generace je obsahem konceptu vytvoření podpůrných materiálů a vzdělávací hry ve formě mobilní aplikace. „Možná Vám mobilní hra bude dokonce připadat zvláštní, udělali byste něco jinak, máte připomínky… a to je právě dobře. Znamená to totiž, že jste se u ní zamysleli.” uvádí koordinátorka projektu doc. Dömeová z Katedry systémového inženýrství Provozně ekonomické fakulty ČZU.

Výstupy projektu by měly vést k motivaci mladých lidí k podnikání v agrárním sektoru.  Aplikace nabízí podporu v podnikatelských začátcích a návody, jak podnikání vést směrem k trvalé udržitelnosti s využitím principu trojí zodpovědnosti, který bere v potaz ekonomickou prosperitu, šetrnost k životnímu prostředí a využití sociálního kapitálu.

Mobilní aplikaci, která je nyní v pilotní verzi můžete vyzkoušet zde:

Apple App Store: https://apps.apple.com/us/app/sustainagri/id1600457630
Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Games8D.SustainAgri

doc. Ing. Ludmila Dömeová, CSc. se prací na projektech zaměřených na vzdělávání dospělých a výměnu zkušeností v rámci Evropy zabývá od roku 2000. V poslední době v rámci programu Erasmu+ řešila projekty zaměřené na zvýšení uplatnění nastupujících generací na trhu práce a zlepšování podnikatelských dovedností a schopností v malých firmách.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content