Erasmus+ představuje projekt Sustianable Agripreneurship. Na projektu, který by měl sloužit jako odrazový můstek pro budoucí podnikatele v zemědělství, rekrutující z generace Z, která je známá svým online životem, spolupracuje sedm partnerů ze sedmi evropských zemí (Česká republika, Nizozemí, Řecko, Kypr, Velká Británie Maďarsko a Itálie). Hlavním cílem projektu je posílit konkurenceschopnost malých a středních podniků cestou trvale udržitelného hospodaření.
S ohledem na specifické preference této internetové generace je obsahem konceptu vytvoření podpůrných materiálů a vzdělávací hry ve formě mobilní aplikace. „Možná Vám mobilní hra bude dokonce připadat zvláštní, udělali byste něco jinak, máte připomínky… a to je právě dobře. Znamená to totiž, že jste se u ní zamysleli.” uvádí koordinátorka projektu doc. Dömeová z Katedry systémového inženýrství Provozně ekonomické fakulty ČZU.
Výstupy projektu by měly vést k motivaci mladých lidí k podnikání v agrárním sektoru. Aplikace nabízí podporu v podnikatelských začátcích a návody, jak podnikání vést směrem k trvalé udržitelnosti s využitím principu trojí zodpovědnosti, který bere v potaz ekonomickou prosperitu, šetrnost k životnímu prostředí a využití sociálního kapitálu.
Mobilní aplikaci, která je nyní v pilotní verzi můžete vyzkoušet zde:
Apple App Store: https://apps.apple.com/us/app/sustainagri/id1600457630
Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Games8D.SustainAgri
doc. Ing. Ludmila Dömeová, CSc. se prací na projektech zaměřených na vzdělávání dospělých a výměnu zkušeností v rámci Evropy zabývá od roku 2000. V poslední době v rámci programu Erasmu+ řešila projekty zaměřené na zvýšení uplatnění nastupujících generací na trhu práce a zlepšování podnikatelských dovedností a schopností v malých firmách.




Podobné články
Drenáže, sondy, dendrometry, meteorologické stanice, umělé mokřady, experimentální tůňky nebo pokusné včelí úly. Tak dnes vypadá území Amálie u Lán, které bylo v roce 2018 vybráno pro koncept Chytré krajiny České zemědělské univerzity. Pro účely ambiciózního monitoringu je tu dnes
Úvodní setkání účastníků projektu ECO-READY se uskutečnilo ve dnech 23. a 24. ledna 2023 v aule České zemědělské univerzity, která je jeho koordinátorem. Jde o největší projekt v rámci programu HORIZON, jaký kdy tato univerzita, a zároveň i kterákoliv jiná