Svátek má

Blažej
3°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
3°C
Broken clouds
Pátek
88%
06:33
Min: 1°C
992
15:59
Max: 7°C
WSW 4 m/s

Farma Ruda sklízí úspěchy

Školní zemědělský podnik Lány, patřící České zemědělské univerzitě v Praze, je pravidelným účastníkem zemědělských výstav a umisťuje se v hodnocení skotu na předních příčkách. Letos za sebou má úspěch na Kralovické zemědělské výstavě a už se chystá na podzimní šampionát v Lysé nad Labem.

Na výstavě v Kralovicích, která se konala 24. června 2022, se za holštýnské plemeno představilo 23 telat a jalovic s nejmladšími vodiči a necelá čtyřicítka plemenic z 20 zemědělských podniků a farem. Holštýnský skot Školního zemědělského podniku Lány (ŠLP) z farmy Ruda se zde prezentoval hned několikrát.

V kategorii Juniorky zastupovaly univerzitní farmu dvě dcery zootechniků Lucie Videmannová a Anna Novotná. Se svými jalovicemi Lány Toffe Red a Lány Dáša obsadily první a druhé místo. V kategorii Prvotelky se představila zootechnička Jana Videmannová s krávou Lány Klára a umístila se na druhém místě. Další zastoupení bylo v kategorii Druhotelky, kde se představila zootechnička Ing. Veronika Ištvaníková s krávou Lány Dora 1.

Farma Ruda se specializuje na chov holštýnského skotu. K dispozici je jednak pro vědecké pokusy a praxi studentů moderní technologie farmy, a to včetně zázemí. Hlavní stáj má kapacitu 440 kusů dojnic. Základní stádo v současnosti čítá 408 kusů s průměrnou užitkovostí 8310 kg mléka za laktaci.

Už nyní se zde připravují na Národní holštýnský šampionát, který se koná začátkem října v rámci výstavy Podzimní zemědělec v Lysé nad Labem.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content