Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Farma Ruda sklízí úspěchy

Školní zemědělský podnik Lány, patřící České zemědělské univerzitě v Praze, je pravidelným účastníkem zemědělských výstav a umisťuje se v hodnocení skotu na předních příčkách. Letos za sebou má úspěch na Kralovické zemědělské výstavě a už se chystá na podzimní šampionát v Lysé nad Labem.

Na výstavě v Kralovicích, která se konala 24. června 2022, se za holštýnské plemeno představilo 23 telat a jalovic s nejmladšími vodiči a necelá čtyřicítka plemenic z 20 zemědělských podniků a farem. Holštýnský skot Školního zemědělského podniku Lány (ŠLP) z farmy Ruda se zde prezentoval hned několikrát.

V kategorii Juniorky zastupovaly univerzitní farmu dvě dcery zootechniků Lucie Videmannová a Anna Novotná. Se svými jalovicemi Lány Toffe Red a Lány Dáša obsadily první a druhé místo. V kategorii Prvotelky se představila zootechnička Jana Videmannová s krávou Lány Klára a umístila se na druhém místě. Další zastoupení bylo v kategorii Druhotelky, kde se představila zootechnička Ing. Veronika Ištvaníková s krávou Lány Dora 1.

Farma Ruda se specializuje na chov holštýnského skotu. K dispozici je jednak pro vědecké pokusy a praxi studentů moderní technologie farmy, a to včetně zázemí. Hlavní stáj má kapacitu 440 kusů dojnic. Základní stádo v současnosti čítá 408 kusů s průměrnou užitkovostí 8310 kg mléka za laktaci.

Už nyní se zde připravují na Národní holštýnský šampionát, který se koná začátkem října v rámci výstavy Podzimní zemědělec v Lysé nad Labem.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content