Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita se představila na výstavě Naše pole

Ve dnech 18.–19. června 2024 se ve Zbýšově u Čáslavi za tradičně velkého zájmu odborné veřejnosti i studentů konala celostátní výstava Naše pole 2024. Tato akce je vždy spojena s přehlídkou odrůd, polním pokusnictvím a prezentací technologií a zemědělské techniky.

O různých aspektech problematiky spojené s rostlinnou výrobou přednášeli studentům středních škol přední čeští odborníci. Ve stánku Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů probíhala mimo jiné prezentace přístrojové techniky používané ke sledování mikroklimatu porostu – čidla vodního potenciálu půdy, teploty půdy, fotosynteticky aktivní radiace. Velký zájem zde vzbudila termokamera a jednoduchý pokus založený na transpiraci rostlin – zelené rostliny ochlazovaly sebe i okolí, kdežto uschlé rostliny přejímaly teplotu okolního prostředí. Také zde byly k vidění různé plevelné rostliny a odvážlivci a zájemci si mohli vyzkoušet poznávačku a otestovat své znalosti.

Studenti se také zúčastnili odborného programu výstavy, který zajistilo Centrum precizního zemědělství ve spolupráci s osivářskými firmami, s výrobci a prodejci zemědělské techniky. Tématy odborného programu byly systémy zakládání a vedení porostů meziplodin, setí do mulče a do nezpracované půdy. Komentář k programu zajistili doc. Václav Brant a Ing. Josef Chára z FAPPZ a doc. Milan Kroulík z Technické fakulty.

Zdroj: FAPPZ

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content