Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Exkurze studentů ČZU do nejteplomilnějších biotopů naší republiky

Studenti programu Management zakládání a péče o zeleň Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů se na sklonku jara spolu se studenty arboristiky Fakulty lesnické a dřevařské vypravili na odbornou exkurzi do nejteplomilnějších biotopů naší republiky.

Společně měřili obvod největších dřevin, určovali saproxylický hmyz nezbytný pro udržení biologické rovnováhy v lužních lesích či stoupali do prudkých svahů nejcennější kavylové stepi u nás v moravské Amazonii, často nazývané „tajemným klenotem české krajiny“.

Tento fascinující region Moravy je plný biodiverzity, zelených lesů a divokých řek, které vytvářejí jedinečné prostředí. Unikátní ekosystém láká dobrodruhy, přírodovědce a milovníky přírody z celého světa. Není tedy divu, že oslnil i studenty, kteří si péči o přírodu a její bohatství zvolili za své budoucí povolání. Exkurze jim poskytla příležitost poznávat kvality vinorodých regionů jižní Moravy a také obdivovat kompozici a dřeviny v našem nejznámějším přírodně-krajinářském parku na seznamu UNESCO.

RED / Zdroj: FAPPZ

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content