Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Exkurze do skleníků ČZU pro dětské pěstitele rostlin

Video o pěstování papriky Elišky Hamerníkové je vítězem soutěže „Ze semínka“, kterou Česká zemědělská univerzita v Praze vyhlásila vloni na jaře. Jejím smyslem je ukázat dětem, z čeho a jak vyrůstá rostlina. Soutěž zorganizoval Institut vzdělávání a poradenství ve spolupráci s katedrou agroenvironmentální chemie a výživy rostlin FAPPZ. S nápadem přišla studentka Mensa Gymnázia Johanka Jaklová.

V době celoplošné uzávěry škol a online výuky šlo především o to vést děti k tomu, aby si vyzkoušely pěstovat rostliny doma v truhlíku, květináči nebo na zahradě. Soutěž odstartovala 17. března 2021 Česká televize ve vysílání pro děti na „déčku“. Soutěžící měli za úkol po výsevu semen rostliny monitorovat a fotit je v různých fázích (vzcházení, růst, kvetení atd.). Svá fenologická pozorování měli zdokumentovat do podoby finálního videa a zaslat do soutěže. Pak proběhlo hlasování na Facebooku a byli určeni vítězové. Soutěže se zúčastnilo celkem 126 žáků a dvě třídy. První místo obsadilo video o pěstování papriky od Elišky Hamerníkové. Vítězové byli odměněni diplomy a dárky od sponzorů (PowerPrint, zahradnictví Dvořák a syn, Ferenčík, zahradnictví Chládek, Agrospol a další).

Letos 7. dubna jsme se setkali s úspěšnými pěstiteli z řad dětí a škol na exkurzi do skleníků ČZU v Suchdole. Tam děti a jejich učitele přivítala a provedla vedoucí Botanické zahrady Ing. Anežka Daníčková. Děti hodnotily exkurzi jako přínosnou a zajímavou. Česká televize ji natočila a dokument pak odvysílala na „déčku“.

Jsme rádi, že jsme přispěli k poznávací aktivitě dětí v době distančního vzdělávání a k probuzení jejich zájmu o pěstování rostlin. Zároveň to byla příležitost navštívit prostředí univerzity – zvláště pro žáky gymnázia, kteří se exkurze se svými učiteli zúčastnili.

Radmila Dytrtová, IVP

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content