
Česká zemědělská univerzita na tyto e-zdroje vynakládá nemalé finanční prostředky a studenti o jejich existenci nemají často velké povědomí. Na přelomu října a listopadu se proto v Knihovně ČZU uskutečnila celotýdenní akce „E-zdroje z gauče“, jejímž cílem bylo zpopularizovat jejich využití mezi studenty i pedagogy.
Její součástí bylo šest živých přednášek zaměřených na vyhledávání v konkrétních odborných databázích. Přednášeli tři externí lektoři, zástupci společností EBSCO, Elsevier a Moody´s Analytics. Jejich přednášky byly nahrávány a jsou dostupné na kanále Youtube Knihovny ČZU. Díky zkušebním přístupům měli studenti i pedagogové možnost nahlédnout do třech nových e-zdrojů. Během kontaktní kampaně se studenti také mohli po celý týden zastavit u informačního stánku před prostorem výpůjčního pultu a zeptat se na cokoliv, co je k problematice e-zdrojů zajímá. Ke zviditelnění této akce přispěla mimo jiné i doprovodná soutěž, jejíž součástí bylo vyplnění krátkého dotazníku. Z respondentů pak bylo vylosováno deset šťastných výherců. Ceny věnovaly obchodní společnosti, u kterých Knihovna ČZU e-zdroje nakupuje. Zpětná vazba získaná z dotazníků je pro zaměstnance Knihovny cenný zdroj informací a bude do budoucna sloužit ke zlepšování nabízených služeb v oblasti e-zdrojů.
Mgr. Adéla Lorente




Podobné články
Přírodní rezervace Fakulty životního prostředí ČZU V Bahnách na Rakovnicku se po zimě probouzí k životu. Pokud jste ji navštívili v časném jaře, ještě, než vyrostlo listí, jistě jste nepřehlédli zvláštně upravené kmeny bříz a topolů.
Týmy z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze a ALKA Wildlife zahájily společně s partnery z Německa inovativní a prakticky orientovaný projekt „BIBOB“, jehož cílem je zkoumat roli bobrů v