Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Do boje s následky kůrovcové kalamity bude nasazen robot

Technická fakulta ČZU v Praze začala ve spolupráci se státním podnikem Lesy ČR pracovat na projektu uplatnění automatizovaných prostředků v prostředí lesního hospodářství, zejména v oblasti nové výsadby. Jeho součástí je vlastní návrh robotického zařízení včetně vytvoření funkčního demonstrátoru.

Projekt je zaměřený na významný program obnovy lesů po kůrovcové kalamitě. Jeho úkolem bude částečně nahradit lidskou práci v lese a případně také navýšit výkonnost. Bude schopen provádět základní ošetření v nové výsadbě, tzn. mulčování, aplikaci herbicidů (postřik, smáčení). Budou zde uplatněny zkušenosti z robotiky a řízení autonomních prostředků testovaných na Technické fakultě. Řízení stroje bude víceúrovňové, od použití VR brýlí pro online kontrolu a dálkové řízení se systémem OSD až po autonomní s GPS a senzorovou technikou (lidar, 3D Depth camera). Projekt by měl být také odpovědí na otázku realizace principů programu Průmysl 4.0 v lesním hospodářství.

Pro hybridní verzi se do projektu zapojil další partner, a sice spol. Roto engines, jejichž hybridní (motor-generátor) patří do světové špičky v oblasti UAV zařízení.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content