Svátek má

Kazimír
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Delegace ČZU na veletrhu v Uzbekistánu

Během prosince se zástupci Oddělení mezinárodních vztahů České zemědělské univerzity zúčastnili veletrhu Study in Czechia v Uzbekistánu. V rámci pětidenního programu navštívili tři zemědělské a technické univerzity v Samakrandu, Buchaře a Taškentu.

Cílem zahraniční cesty bylo upevňování vztahů s existujícími partnery, ale především s novými univerzitami na veletrhu školství EduFair 2023 II – Uzbekistán v prostorách Ekonomického institutu v Samarkandu, státní univerzity v Buchaře a Univerzity Alfraganus v Taškentu.

Díky převisu absolventů ze středních škol je poptávka po studiu v zahraničí, zvláště pak v České republice enormní. Největší zájem je o obory obchodní administrativa, ekonomika a management, ale také o životní prostředí a potravinářství.

V rámci intenzivního pětidenního programu navštívili naši zástupci i velvyslanectví České republiky v Taškentu. Zintenzivnění kontaktů v oblasti školství, vědy a výzkumu a spolupráce people-to-people jsou součástí prohlášení o posílení spolupráce, které Česko uzavřelo s Uzbekistánem.

Věříme, že tato cesta bude mít významný přínos pro budoucí vztahy a studijní výměny mezi českými a uzbeckými univerzitami, jako je například mezinárodní kreditová mobilita programu ERASMUS+ KA171.

Tereza Brůna Slámová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content