Svátek má

Nela a Hromnice
5°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
5°C
Broken clouds
Čtvrtek
62%
06:33
Min: 2°C
989
15:57
Max: 6°C
WNW 5 m/s

ČZU má svou první knihu, představuje pestrou mozaiku aktivit

Česká zemědělská univerzita v Praze pulzuje životem, tvoří se zde množství unikátních výsledků, které mají dopad nejen v České republice, ale i v zahraničí. Ovšem, jak už tomu bývá, o některých aktivitách se mimo vědecké kruhy příliš neví. Proto jsme vytvořili knihu “ČZU 77x jinak” a její anglickou verzi „CZU from 77 sides“, které tato témata přibližují odlehčenou formou.

Publikace má 147 stran a nabízí neotřelým způsobem vhled do 77 nejzajímavějších témat univerzity. Je krásným a vysoce kvalitním prezentačním materiálem pro naše kolegy z univerzit, zahraniční partnery, ale i příbuzné a známé, jimž chceme příjemnou a čtivou formou představit paletu aktivit, kterými se na univerzitě zabýváme.

Na tvorbě knihy se podílelo více než 100 autorů z ČZU v Praze. Texty, vybízející k zamyšlení, jsou doplněny úsměvnými ilustracemi Ester Tajrychové. Výsledkem je jedinečný publikační počin v oblasti popularizace vědy.

„Naším záměrem bylo vytvořit publikaci, která by zajímavým způsobem představila alespoň některá z velkého množství témat, jimž se na univerzitě věnujeme, a ukázala by naše aktivity a výstupy v celé jejich šíři a pestrosti,“ říká rektor ČZU v Praze Petr Sklenička.

Knihu vydává ČZU v Praze jako odlehčenou alternativu odborných publikací. Partnerům i široké veřejnosti umožňuje rychlý vhled do 77 klíčových oblastí, jimž se na univerzitě nyní věnujeme. Jsou to vesměs témata, která mají zásadní vliv na život náš i příštích generací. Například následky klimatických změn, nedostatek pracovníků v zemědělství a lesnictví, potravinová bezpečnost, lesy napadené kůrovcem, udržitelná řešení apod. Vedle těchto zásadních témat kniha představuje i ta typicky celouniverzitní, např. o výrobě vlastního piva, školním lesním podniku, společenské odpovědnosti univerzity, ekologickém kampusu, pestré mezinárodní angažovanosti atd.

Při tvorbě publikace jsme mysleli i na společenskou a ekologickou odpovědnost univerzity, proto jsme pro její výrobu použili ekologický papír a šetrné barvy. Chtěli jsme, aby svým celkovým dojmem odrážela image ČZU. I z těchto důvodů jsme knihu přihlásili do Magnesia Litera a soutěže Památníku národního písemnictví o nejkrásnější české knihy do kategorie Odborná literatura.

Kniha je pro vás dostupná za pořizovací cenu. V případě, že máte o její nákup zájem a chcete ji využít k prezentačním účelům, prosíme kontaktovat editory knihy Ing. Libuši Mercl, Ph.D. na mercll@ftz.czu.cz a Ing. Hynka Roubíka, Ph.D. na roubik@ftz.czu.cz.  Pro veřejnost a studenty jsou obě verze k dostání v ČZU shopu (menza) nebo na ČZU e-shopu https://eshop.czu.cz/.

Libuše Mercl  a Hynek Roubík

 

Text k foto:

Prostřednictvím knihy ČZU 77x jinak jsme chtěli se světem sdílet, čemu se na univerzitě věnujeme, čím přispíváme společnosti a čím zde žijeme,“ dodávají editoři knihy.

Foto: Klára Jiřičná

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content