Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

ČZU má svou první knihu, představuje pestrou mozaiku aktivit

Česká zemědělská univerzita v Praze pulzuje životem, tvoří se zde množství unikátních výsledků, které mají dopad nejen v České republice, ale i v zahraničí. Ovšem, jak už tomu bývá, o některých aktivitách se mimo vědecké kruhy příliš neví. Proto jsme vytvořili knihu “ČZU 77x jinak” a její anglickou verzi „CZU from 77 sides“, které tato témata přibližují odlehčenou formou.

Publikace má 147 stran a nabízí neotřelým způsobem vhled do 77 nejzajímavějších témat univerzity. Je krásným a vysoce kvalitním prezentačním materiálem pro naše kolegy z univerzit, zahraniční partnery, ale i příbuzné a známé, jimž chceme příjemnou a čtivou formou představit paletu aktivit, kterými se na univerzitě zabýváme.

Na tvorbě knihy se podílelo více než 100 autorů z ČZU v Praze. Texty, vybízející k zamyšlení, jsou doplněny úsměvnými ilustracemi Ester Tajrychové. Výsledkem je jedinečný publikační počin v oblasti popularizace vědy.

„Naším záměrem bylo vytvořit publikaci, která by zajímavým způsobem představila alespoň některá z velkého množství témat, jimž se na univerzitě věnujeme, a ukázala by naše aktivity a výstupy v celé jejich šíři a pestrosti,“ říká rektor ČZU v Praze Petr Sklenička.

Knihu vydává ČZU v Praze jako odlehčenou alternativu odborných publikací. Partnerům i široké veřejnosti umožňuje rychlý vhled do 77 klíčových oblastí, jimž se na univerzitě nyní věnujeme. Jsou to vesměs témata, která mají zásadní vliv na život náš i příštích generací. Například následky klimatických změn, nedostatek pracovníků v zemědělství a lesnictví, potravinová bezpečnost, lesy napadené kůrovcem, udržitelná řešení apod. Vedle těchto zásadních témat kniha představuje i ta typicky celouniverzitní, např. o výrobě vlastního piva, školním lesním podniku, společenské odpovědnosti univerzity, ekologickém kampusu, pestré mezinárodní angažovanosti atd.

Při tvorbě publikace jsme mysleli i na společenskou a ekologickou odpovědnost univerzity, proto jsme pro její výrobu použili ekologický papír a šetrné barvy. Chtěli jsme, aby svým celkovým dojmem odrážela image ČZU. I z těchto důvodů jsme knihu přihlásili do Magnesia Litera a soutěže Památníku národního písemnictví o nejkrásnější české knihy do kategorie Odborná literatura.

Kniha je pro vás dostupná za pořizovací cenu. V případě, že máte o její nákup zájem a chcete ji využít k prezentačním účelům, prosíme kontaktovat editory knihy Ing. Libuši Mercl, Ph.D. na mercll@ftz.czu.cz a Ing. Hynka Roubíka, Ph.D. na roubik@ftz.czu.cz.  Pro veřejnost a studenty jsou obě verze k dostání v ČZU shopu (menza) nebo na ČZU e-shopu https://eshop.czu.cz/.

Libuše Mercl  a Hynek Roubík

 

Text k foto:

Prostřednictvím knihy ČZU 77x jinak jsme chtěli se světem sdílet, čemu se na univerzitě věnujeme, čím přispíváme společnosti a čím zde žijeme,“ dodávají editoři knihy.

Foto: Klára Jiřičná

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content