Vůbec poprvé jsou v tomto žebříčku univerzity hodnoceny podle toho, jak naplňují principy udržitelnosti jak v environmentální, tak i společenské dimenzi. QS World University Rankings sledoval z pohledu udržitelnosti čtyři české univerzity z celkem 700 světových. ČZU je v oblasti udržitelnosti českým lídrem a se 158. místem ve světě je na tom stejně jako např. univerzita v Ósace.
„Ve společenské dimenzi již výsledky tak skvělé nejsou. V tomto ohledu však má naše univerzita velký potenciál ke zlepšení především díky naplňování Plánu rovných příležitostí – Gender Equality Plan,“ podotýká Prorektor pro mezinárodní vztahy a 1. prorektor ČZU v Praze prof. Michal Lošťák a připomíná, že v jiném žebříčku, Times Higher Education Ranking, který sleduje udržitelnost univerzit prostřednicím naplňování 17 Cílů udržitelného rozvoje OSN již několik let, byla ČZU naposledy na vynikajícím 17. místě na světě ze všech 1441 univerzit při naplňování Cíle č. 17: Partnerství ke splnění cílů. Účast v tomto Cíli je povinná pro všechny univerzity, které se chtějí tohoto hodnocení účastnit.

Podobné články
Letošní vítěz soutěže Strongman na České zemědělské univerzitě v Praze Tomáš Najman není jen nejsilnějším mužem univerzity, ale je také je nesmírně kreativní. Studuje druhým rokem v bakalářském programu obor Územního plánování na Fakultě životního prostředí. Proč si zvolil právě
Sport a prostředí univerzit k sobě patří už od počátku moderních sportovních dějin. Řada sportů se právě na univerzitách zrodila a samotní studenti výrazně přispěli k jeho rozšíření mezi nezainteresovanou veřejnost.