Posláním konference je setkání odborníků napříč různými oblastmi virologického výzkumu, od základních až po aplikované a klinické vědy. Konference, která proběhne v angličtině, poskytne globální platformu pro sdílení výsledků výzkumu a poznatků, umožní navázání nové spolupráce mezi vědci a pomůže zvýšit celkové povědomí o špičkovém virologickém výzkumu.
Následovat bude uzavřený kulatý stůl, na němž budou pozvaní hosté debatovat o možnostech jak posílit pandemickou připravenost v ČR. Zástupci významných institucí z oblasti veřejného zdraví spolu s vědci z Národního institutu virologie a bakteriologie a odborníky z lidské i veterinární medicíny se zaměří na to, jak se poučit z minulosti a jak se připravit na další případné hrozby. Cílem tohoto setkání je podpora spolupráce mezi akademickou a klinickou sférou a budování infrastruktur, které mohou předcházet epidemiím infekčních nemocí nebo snižovat jejich dopady.
„Je nám velkou ctí, že můžeme hostit toto mezinárodní setkání virologů, kteří se podělí o své odborné znalosti a přispějí k rozvoji virologického výzkumu,“ uvedl RNDr. Jiří Černý, Ph.D., organizátor konference.
„Mezi významná témata, která chceme otevřít, patří koncept One Health. Jde o koncept mezinárodní interdisciplinární spolupráce, jehož cílem je dosažení optimálního zdraví člověka, zvířat a životního prostředí, což spolu vzájemně velmi souvisí,“ vysvětluje Jiří Černý. „Díky celosvětové spolupráci usnadňuje tento přístup rozvoj zdravotní péče ve 21. století a může pomoci chránit a zachraňovat životy lidí, zvířat a životní prostředí pro současné i budoucí generace,“ dodal.
ČeskoSlovenská virologická konference 2024
Termín: 15.–16. února 2024
Místo: Aula České zemědělské univerzity v Praze
CzechoSlovak Virology Conference
Pro další informace kontaktujte, prosím: RNDr. Jiří Černý, Ph.D., jiricerny@ftz.czu.cz
Podobné články
V případě napadení se termití dělníci na sklonku života obětují a odstartují explozivní chemickou reakci. Jejím výsledkem je toxická tekutina, která znehybní a otráví protivníka. Tento obranný mechanismus termitů v podobě enzymu a jeho vlastnosti zkoumali vědci z Ústavu organické
Prestižní ocenění E.ON Energy Globe získala rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Ocenění spolu s patronkou projektu Jitkou Čvančarovou převzal Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci v roce 2015 založila. Na úspěšnosti projektu má