Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

ČZU bude hostit ČeskoSlovenskou virologickou konferenci 2024. Jejím cílem je zvýšit povědomí o špičkovém výzkumu a podpořit vědeckou výměnu a spolupráci

Vědecká konference, která představí výsledky českých, slovenských i zahraničních virologů, se uskuteční ve dnech 15.–16. února 2024 v Aule České zemědělské univerzity v Praze. Toto setkání pořádá RNDr. Jiří Černý, Ph.D., a jeho tým z Fakulty tropického zemědělství s podporou Národního institutu virologie a bakteriologie a České společnosti pro biochemii a molekulární biologii. Konference se koná po pěti letech, dřívější konání paradoxně neumožnila pandemická situace způsobená covidem-19.

Posláním konference je setkání odborníků napříč různými oblastmi virologického výzkumu, od základních až po aplikované a klinické vědy. Konference, která proběhne v angličtině, poskytne globální platformu pro sdílení výsledků výzkumu a poznatků, umožní navázání nové spolupráce mezi vědci a pomůže zvýšit celkové povědomí o špičkovém virologickém výzkumu.

Následovat bude uzavřený kulatý stůl, na němž budou pozvaní hosté debatovat o možnostech jak posílit pandemickou připravenost v ČR. Zástupci významných institucí z oblasti veřejného zdraví spolu s vědci z Národního institutu virologie a bakteriologie a odborníky z lidské i veterinární medicíny se zaměří na to, jak se poučit z minulosti a jak se připravit na další případné hrozby. Cílem tohoto setkání je podpora spolupráce mezi akademickou a klinickou sférou a budování infrastruktur, které mohou předcházet epidemiím infekčních nemocí nebo snižovat jejich dopady.

„Je nám velkou ctí, že můžeme hostit toto mezinárodní setkání virologů, kteří se podělí o své odborné znalosti a přispějí k rozvoji virologického výzkumu,“ uvedl RNDr. Jiří Černý, Ph.D., organizátor konference.

„Mezi významná témata, která chceme otevřít, patří koncept One Health. Jde o koncept mezinárodní interdisciplinární spolupráce, jehož cílem je dosažení optimálního zdraví člověka, zvířat a životního prostředí, což spolu vzájemně velmi souvisí,“ vysvětluje Jiří Černý. „Díky celosvětové spolupráci usnadňuje tento přístup rozvoj zdravotní péče ve 21. století a může pomoci chránit a zachraňovat životy lidí, zvířat a životní prostředí pro současné i budoucí generace,“ dodal.


ČeskoSlovenská virologická konference 2024
Termín: 15.–16. února 2024

Místo: Aula České zemědělské univerzity v Praze

CzechoSlovak Virology Conference

Pro další informace kontaktujte, prosím: RNDr. Jiří Černý, Ph.D., jiricerny@ftz.czu.cz

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content