Hry uspořádala Univerzita Palackého v Olomouci. V sedmnácti sportovních odvětvích soutěžilo o titul akademického mistra ČR 1479 sportovců z 33 českých vysokých škol. Českou zemědělskou univerzitu reprezentovalo v individuálních sportech 42 sportovců. Letos do programu bohužel nebyl zařazen basketbal, ve kterém vloni tým ČZU získal titul mistra republiky, a i nyní by byl hlavním favoritem na zisk zlaté medaile.
V celkovém pořadí vysokých škol obsadila ČZU osmé místo. Nejúspěšnější byla domácí Univerzita Palackého, v jejíchž barvách startovalo logicky nejvíce sportovců, a jako domácí tým mohli obsadit všechny soutěže bez nutnosti podstoupit síť kvalifikačních soutěží.
STUDENTI ČZU, KTEŘÍ NA ČESKÝCH AKADEMICKÝCH HRÁCH ZÍSKALI MEDAILE:
Martin Florian Atletika, hod oštěpem
Jiří Adamec Atletika, skok vysoký
Tadeáš Procházka Atletika, vrh koulí
Helena Jeřábková Lukostřelba
Kateřina Saligerová Šerm, kord
Lucie Nesnídalová Vodní slalom, K1
V atletice vybojovali 2. místa Jakub Forejt (disk), David Tupý (koule), Barbora Navrátilová (100 m překážky), štafeta 4 x 100 m ve složení Holubářová, Kovandová, Navrátilová, Štolová. Další stříbrné medaile získali Veronika Tondrová v plavání s ploutvemi a na divoké vodě dvakrát Jan Bárta (slalom K1 a sjezd C2 mix), Adam Král (slalom C2) a Lucie Nesnídalová (sjezd C2 mix).
Na třetích místech se ve svých disciplínách umístili v atletice Dominik Sládek (disk), Matyáš Vacek (trojskok), dvakrát Markéta Štolová (100 a 400 m překážky), Adéla Steinová (1500 m), Anita Žáková (3000 m), Věra Holubářová (400 m) a Michaela Trčová (koule). Další bronzy přidali Jan Pintera (judo), třikrát Veronika Tondrová (plavání 100 m volný způsob a plavání s ploutvemi), na divoké vodě potom dvakrát Daniel Urban (sjezd i slalom C1), Jan Bárta (sjezd K1).
Všem úspěšným sportovcům děkujeme a vynikající reprezentaci ČZU.
https://www.ceskeakademickehry.cz/
Podobné články
Možná bude někomu tento titulek znít divně. Onen údiv je však vyjádřen v samotné otázce – zda je možné, či zda není možné dělat vědu jinak, než tomu bylo po předchozí staletí.
Johana Rondevaldová je s Fakultou tropického zemědělství spjata již od svých bakalářských studií. Zaměřuje se na využití méně známých rostlinných druhů, které mohou významně přispět k řešení podvýživy a chronických onemocnění. Více se dozvíte v rozhovoru, který nabízí zajímavý pohled