Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

České akademické hry 2023: Sedm mistrovských titulů pro sportovce ČZU

Sedm zlatých, devět stříbrných a patnáct bronzových, takové je medailové skóre sportovců v barvách České zemědělské univerzity na největší multisportovní akademické akci roku. České akademické hry se letos konaly v Olomouci ve dnech 3.–7. září.

Hry uspořádala Univerzita Palackého v Olomouci. V sedmnácti sportovních odvětvích soutěžilo o titul akademického mistra ČR 1479 sportovců z 33 českých vysokých škol. Českou zemědělskou univerzitu reprezentovalo v individuálních sportech 42 sportovců. Letos do programu bohužel nebyl zařazen basketbal, ve kterém vloni tým ČZU získal titul mistra republiky, a i nyní by byl hlavním favoritem na zisk zlaté medaile.

V celkovém pořadí vysokých škol obsadila ČZU osmé místo. Nejúspěšnější byla domácí Univerzita Palackého, v jejíchž barvách startovalo logicky nejvíce sportovců, a jako domácí tým mohli obsadit všechny soutěže bez nutnosti podstoupit síť kvalifikačních soutěží.

STUDENTI ČZU, KTEŘÍ NA ČESKÝCH AKADEMICKÝCH HRÁCH ZÍSKALI MEDAILE:

Akademičtí mistři ČR – zlaté medaile
Michal Forejt                    Atletika, hod diskem
Martin Florian                  Atletika, hod oštěpem
Jiří Adamec                       Atletika, skok vysoký
Tadeáš Procházka            Atletika, vrh koulí
Helena Jeřábková            Lukostřelba
Kateřina Saligerová         Šerm, kord
Lucie Nesnídalová           Vodní slalom, K1
Stříbrné medaile
V atletice vybojovali 2. místa Jakub Forejt (disk), David Tupý (koule), Barbora Navrátilová (100 m překážky), štafeta 4 x 100 m ve složení Holubářová, Kovandová, Navrátilová, Štolová. Další stříbrné medaile získali Veronika Tondrová v plavání s ploutvemi a na divoké vodě dvakrát Jan Bárta (slalom K1 a sjezd C2 mix), Adam Král (slalom C2) a Lucie Nesnídalová (sjezd C2 mix).
Bronzové medaile
Na třetích místech se ve svých disciplínách umístili v atletice Dominik Sládek (disk), Matyáš Vacek (trojskok), dvakrát Markéta Štolová (100 a 400 m překážky), Adéla Steinová (1500 m), Anita Žáková (3000 m), Věra Holubářová (400 m) a Michaela Trčová (koule). Další bronzy přidali Jan Pintera (judo), třikrát Veronika Tondrová (plavání 100 m volný způsob a plavání s ploutvemi), na divoké vodě potom dvakrát Daniel Urban (sjezd i slalom C1), Jan Bárta (sjezd K1).

Všem úspěšným sportovcům děkujeme a vynikající reprezentaci ČZU.

https://www.ceskeakademickehry.cz/

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content