Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita v Praze navázala spolupráci s další asijskou univerzitou

Memorandum o spolupráci mezi Českou zemědělskou univerzitou a National Formosa University je nejvýznamnějším výsledkem návštěvy Tchaj-wanu, kterou v posledním listopadovém týdnu podnikla kancléřka Ing. Iva Hrabánková, Ph.D. Podpisem memoranda se otevírají možnosti spolupráce ČZU s touto univerzitou především v oblasti mobilit studentů i zaměstnanců.

National Formosa University (NFU) se nachází v Huwai na východním Tchaj-wanu a je poměrně mladou univerzitou, založena byla v roce 1980. Má mezinárodní dohody s devíti univerzitami v Asii, se třemi v Evropě a třemi v USA. Nyní se k jejím partnerům na základě Memoranda o spolupráci přidává Česká zemědělská univerzita Praze. Jeho podpis byl hlavním bodem programu návštěvy kancléřky ČZU Ivy Hrabánkové, ale ne jediným.

„Setkala jsem se s vedením univerzity a probírali jsme možnosti spolupráce v oblasti mobility včetně letních škol zaměřených na life sciences, podpory mobility zaměstnanců a studentů a financování mobilit,“ líčí Iva Hrabánková a doplňuje, že z managementu NFU na tomto setkání nechyběli prezident NFU Shinn-Liang Chang, Ph.D., vice-prezident Hsin-Her Yu, Ph.D., vice-prezident pro mezinárodní vztahy Li-Wei Chen, Ph.D., děkan pro studijní záležitosti Hui-Kai Sun, Ph.D., děkan pro vědu a výzkum Shouyin Yang, Ph.D. ani zaměstnanci pracoviště mezinárodních vztahů.

„Během návštěvy NFU jsem také měla možnost seznámit se s jednotlivými pracovišti univerzity, s jejími součástmi a s jejich činností. Navštívila jsem laboratoře biotechnologie, strojírenského inženýrství, elektrotechniky a další místa,“ říká Iva Hrabánková, jejíž program zahrnoval i setkání se studujícími včetně mezinárodních studentek a studentů a také účast na oslavách 43. výročí založení NFU.

„Na slavnostním zahájení oslav jsem naši univerzitu představila více než třem tisícům studentů, členům vedení NFU, akademické obci a významným absolventům,“ uvádí kancléřka ČZU Iva Hrabánková a své hodnocení pracovní cesty na tchajwanskou National Formosa University uzavírá slovy: „Při společných setkání jsme sdíleli osvědčené postupy v oblasti vzdělávací činnosti, výzkumu a spolupráce s praxí a absolventy. Diskutovali jsme o obsahu studijních předmětů na NFU a o hodnocení jejích zaměstnanců. Tato univerzita velmi podporuje spolupráci s ČZU a připravila semestrální stipendijní program pro naše studenty.“

Lenka Prokopová


National Formosa University je jednou z jedenácti univerzit, které v roce 2021 vytvořily alianci National University System of Taiwan, jejímž cílem bylo podporovat průmyslové výměny a národní program „Bilingual by 2030“. Ve své kategorii patří mezi nejlépe hodnocené univerzity, pokud jde o kvalitu výuky, výsledky vzdělávání, studentské poradenství, akademický výzkum, spolupráci s průmyslem, zahraniční studentské výměny a celoživotní vzdělávání. Kromě toho si klade za cíl zvýšit konkurenceschopnost studentů a zajistit, aby byli připraveni na vyšší úrovně vzdělávání. Na pozemku o rozloze 17 hektarů v blízkosti stanice vysokorychlostní železnice se staví nový kampus.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content