Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita v Praze hostila vědce z celého světa na konferenci Tropentag 2022

Ve dnech 14.–16. září 2022 se suchdolský kampus ČZU stal dějištěm mezioborové konference TROPENTAG 2022, zaměřené na tropické zemědělství a rozvoj venkova. Mezinárodní odborníci debatovali o tom, zda agroekologické zemědělství může uživit svět.

Konference Tropentag se koná každoročně a je to akce, která oslavuje a představuje inovativní vývoj v široké oblasti výzkumu a vývoje tropického zemědělství. Interakce mezi zkušenými a mladými výzkumníky vytváří živou laboratoř, kde dochází k výměně nápadů a ke vzniku nových spoluprací. Jako děkan Fakulty tropického zemědělství jsem hrdý, že jsme letošní, velmi úspěšný ročník hostili ke spokojenosti většiny, ne-li všech účastníků!“ hodnotí prof. Patrick Van Damme, děkan Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze.

Vedoucí organizačního týmu konference prof. Bohdan Lojka (FTZ ČZU) podotýká: „Tato konference je v současné době opravdu unikátní událostí. Setkávají se zde vědci, a zejména studenti, kteří se zaměřují na výzkum v oblasti tropického zemědělství a rozvoje venkova. Jsme rádi, že tentokrát mohla událost proběhnout v prostorách ČZU v Praze. Tématem letošní konference byla otázka, jestli agroekologické přístupy v zemědělství mohou v budoucnosti zajistit obživu pro rostoucí populaci světa. V průběhu panelové diskuze nebo vystoupení jednotlivých klíčových přednášejících zazněly celkem přesvědčivé názory, že tyto přístupy mohou výrazně pomoci zlepšit zemědělskou produkci při současném zachování přírodních zdrojů, ale stále musíme hledat vhodné cesty, jak tyto metody lépe implementovat v praxi.“

CONFERENCE PHOTOS

CONFERENCE VIDEO:

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content