Při takových příležitostech vždy platí, že atraktivní program dokáže do kampusu přilákat obrovský počet mladých návštěvníků. Pestré menu o sedmi chodech se nabízí i tentokrát. Po oba lednové dny přivítá středoškoláky všech šest fakult sídlících v suchdolském kampusu a Institut vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli a pokusí se jim zprostředkovat výhody studia na nejudržitelnější univerzitě v Česku. Podrobnosti o programu jednotlivých fakult a IVP zde.
Příležitost poznat univerzitu zblízka žádné surfování po internetu ani online prohlídky či chaty nahradit nemohou. Ve virtuálním prostoru nelze nasát atmosféru, barvy a vůně prostředí, v němž se má příští studentský život odehrávat. A na vlastní oči se přesvědčit, že v kampusu najde student vše, co k pohodovému životu patří. Ať už je to sportovní vyžití na atletickém oválu, v bazénu či v krásné okolní přírodě, nebo restaurace, kavárny a studentské kluby. Neocenitelnou výhodou jsou koleje v dosahu několikaminutové chůze od přednáškového sálu.
Dny otevřených dveří jsou však především ideální příležitostí nahlédnout do nabídky vzdělávacích programů univerzity. Ta na ČZU pokrývá celé spektrum vědění a její absolventi nacházejí uplatnění v mnoha oborech. Od ekonomiky a techniky přes agrobiologii a potravinové a přírodní vědy po ochranu přírody a tropické zemědělství. Stačí si vybrat podle svého zaměření a zájmu. Na programu lednových Dnů otevřených dveří jsou přednášky k jednotlivým studijním programům, setkání a debaty se stávajícími studenty i zástupci různých odborných pracovišť. A také prohlídky těchto pracovišť.
Lenka Prokopová
Foto: Petr Zmek
Podobné články
V případě napadení se termití dělníci na sklonku života obětují a odstartují explozivní chemickou reakci. Jejím výsledkem je toxická tekutina, která znehybní a otráví protivníka. Tento obranný mechanismus termitů v podobě enzymu a jeho vlastnosti zkoumali vědci z Ústavu organické
Prestižní ocenění E.ON Energy Globe získala rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Ocenění spolu s patronkou projektu Jitkou Čvančarovou převzal Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci v roce 2015 založila. Na úspěšnosti projektu má