Svátek má

Monika
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita potvrdila vedoucí pozici v žebříčku QS World University Rankings

Agentura QS publikovala letošní žebříček světových univerzit podle jejich umístění v předmětných oblastech. V hlavní z pěti předmětných oblastí „Vědy o živé přírodě a medicína“ zaznamenala ČZU posun o přibližně 100 příček výše, když se umístila na 401.–450. pozici.

Ve specifických (detailizovaných) oblastech je ČZU mezi univerzitami z ČR nejlepší ve specifické oblasti „Zemědělství a lesnictví“ (72. místo na světě), a to ze 450 hodnocených, a ve specifické oblasti „Environmentální vědy“ (201.–250. místo na světě), a to z 520 hodnocených. V první stovce v celkem 51 specifických oblastech figurují z českých univerzit pouze ČZU v již zmíněné oblasti „Zemědělství a lesnictví“ a dvě umělecky zaměřené vysoké školy. Kromě již zmíněných specifických oblastí se ČZU také poprvé umístila v další specifické oblasti „Biologické vědy“ (551.–600. místo z 670 hodnocených).

QS World University Rankings je portfolio srovnávacích žebříčků vysokých škol a univerzit sestavených společností Quacquarelli Symonds, analytickou firmou pro vyšší vzdělávání.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content