Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Centrum poradenských služeb ČZU uspořádalo konferenci o bezpečném prostředí v poradenských službách na vysokých školách

Centrum poradenských služeb ČZU (CPS) uspořádalo dne 4. června 2024 již druhý ročník kulatého stolu s názvem „Bezpečné prostředí v poradenských službách na vysokých školách“. Kulatý stůl připravila ČZU ve spolupráci s Asociací vysokoškolských poradců a Univerzitou Karlovou a tematicky reagoval na události na Filosofické fakultě UK.

Obsahem kulatého stolu byly zejména otázky týkající se psychosociální podpory studentů a vysokoškolských pracovníků, rozpoznání jejich případných psychických obtíží a vhodných reakcí na tyto projevy. V rámci programu představila také Mgr. Anna Vozková, Ph.D., vedoucí Oddělení pro studenty se specifickými potřebami při CPS, metodu EmotionAid® sloužící k léčbě úzkostí, stresu a traumatu.  Kulatý stůl se dále zabýval také koncepcí zabezpečení univerzit, v kontextu poradenských pracovišť včetně nezbytné činnosti krizových interventů.

Přínosem setkání bylo sdílení dobré praxe a diskuse o potřebách poradenských center, která mají významnou funkci v odhalování skrytých příčin a motivů vedoucích k trestné činnosti.  Poradenská centra poskytují podporu v obtížných pracovních, studijních, ale i životních situacích, a podílí se tak na tvorbě zdravého univerzitního prostředí.

Kulatého stolu se zúčastnilo přes 40 pracovníků vysoký škol a univerzit z celé ČR včetně zástupce MŠMT Mgr. Karolíny Gondkové, ředitelky odboru vysokých škol.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content