Obsahem kulatého stolu byly zejména otázky týkající se psychosociální podpory studentů a vysokoškolských pracovníků, rozpoznání jejich případných psychických obtíží a vhodných reakcí na tyto projevy. V rámci programu představila také Mgr. Anna Vozková, Ph.D., vedoucí Oddělení pro studenty se specifickými potřebami při CPS, metodu EmotionAid® sloužící k léčbě úzkostí, stresu a traumatu. Kulatý stůl se dále zabýval také koncepcí zabezpečení univerzit, v kontextu poradenských pracovišť včetně nezbytné činnosti krizových interventů.
Přínosem setkání bylo sdílení dobré praxe a diskuse o potřebách poradenských center, která mají významnou funkci v odhalování skrytých příčin a motivů vedoucích k trestné činnosti. Poradenská centra poskytují podporu v obtížných pracovních, studijních, ale i životních situacích, a podílí se tak na tvorbě zdravého univerzitního prostředí.
Kulatého stolu se zúčastnilo přes 40 pracovníků vysoký škol a univerzit z celé ČR včetně zástupce MŠMT Mgr. Karolíny Gondkové, ředitelky odboru vysokých škol.
Podobné články
Možná bude někomu tento titulek znít divně. Onen údiv je však vyjádřen v samotné otázce – zda je možné, či zda není možné dělat vědu jinak, než tomu bylo po předchozí staletí.
Johana Rondevaldová je s Fakultou tropického zemědělství spjata již od svých bakalářských studií. Zaměřuje se na využití méně známých rostlinných druhů, které mohou významně přispět k řešení podvýživy a chronických onemocnění. Více se dozvíte v rozhovoru, který nabízí zajímavý pohled