Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

„Byl to náročný, ale pro Českou zemědělskou univerzitu také velmi úspěšný rok,“ říká ve svém novoročním poselství rektor ČZU Petr Sklenička

Závěr roku je pro někoho časem bilancování, pro jiného časem předsevzetí. Asi se shodneme, že končí rok, na který jen tak nezapomeneme.

Rok, kdy jsme konečně zvládli dvouletou pandemii, nebo také rok, kdy byla Ukrajina napadena Ruskem a Česká zemědělská univerzita se přidala k těm, kteří pomohli zvládnout bezprecedentní vlnu válečných uprchlíků. Naše pomoc byla dávána za vzor, proto bych rád poděkoval všem, kteří se na ní podíleli. Jsem rád, že naše podpora nadále trvá a že bude trvat, dokud bude potřebná.

Končí také rok, kdy je celá společnost konfrontována s nebývalým zvýšením cen energií, což některé domácnosti nebo firmy přivádí do existenčních nesnází. Dovedu si představit, že letošní rok byl pro někoho dokonce tou nejtěžší životní etapou.

Přes všechny problémy naše univerzita pracovala a žila naplno. Když říkám naplno, mám na mysli standardní kontaktní výuku, praxe, výzkum i stáže v zahraničí. Uvědomuji si, že přechod z online výuky do každodenní kontaktní nebyl pro mnohé jednoduchý, ale zvládli jsme to bez větších problémů.

Rok 2022 byl ale zároveň pro ČZU rokem velmi úspěšným. Naše vytrvalá práce na zvyšování kvality nejen výuky, ale i výzkumu, mezinárodního prostředí a dalších atributů silné univerzity přinesla ovoce a byla stvrzena i lepším umístěním v mezinárodních univerzitních žebříčcích. Zvyšuje se zájem o studium na naší univerzitě, dokázali jsme rozšířit nabídku studijních programů, daří se nám ve vědě a výzkumu, v environmentální či společenské odpovědnosti jsme českými i světovými univerzitními lídry. Zkrátka, dokázali jsme i v tomto složitém období univerzitu posouvat kupředu. To není samozřejmé ani jednoduché a všem za to patří veliký dík.

Ani ten příští rok nebude patrně jednoduchý, ale já moc dobře vím, že to opět zvládneme. ČZU je ve výborné kondici, připravena čelit ekonomickým i jiným složitostem.

Přeji Vám všem pevné zdraví, hodně štěstí a úspěšný nový rok.

Petr Sklenička, rektor ČZU

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content