Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Budoucnost zemědělství na semináři Erasmus+ ITFARM

Na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity se v březnu konal odborný seminář v rámci projektu Erasmus+ ITFARM, na jehož pořádání se podíleli členové katedry systémového inženýrství a katedry informačních technologií této fakulty.

Semináře se zúčastnili řešitelé projektu a spolupracující zemědělské podniky Farma Divišovi a ZD Mořina, a také zástupci odborníků z praxe pro využití precizního zemědělství v rostlinné výrobě. Patří mezi ně STROM PRAHA, a. s., s technikou značky John Deere a K.B.T. PROFTECH, s. r. o., s technikou značky Kubota a Kverneland. Prezentovala se zde také firma MILKSERVIS, s. r. o., specializující se na využití robotiky v živočišné výrobě včetně robotických dojíren a zařízení do stájí.

Hned na úvod semináře byl představen projekt zaměřený na uplatnění principů zemědělství 4.0 v agrárním sektoru včetně precizního zemědělství, robotiky a IoT v zemědělské praxi, jehož řešitelem je PEF ČZU v Praze. Kromě zmíněných odborníků a zástupců ČZU se semináře zúčastnili i studenti různých oborů České zemědělské univerzity. Po prezentacích následovala neformální diskuse o navozených tématech.

Téma semináře bylo rozsáhlé a diskutovalo se o funkčnosti představených technologií, přičemž bylo konstatováno, že v praxi tyto technologie ne vždy fungují ideálně. Řešila se také problematika vzájemné kompatibility různých technologií, například traktoru a zařízení za traktorem od různých výrobců, kdy technologická i datová komunikace často není optimální.  Účastníci semináře se v každém případě shodli na tom, že budoucnost českého zemědělství patří moderním technologiím.

Více informací o projektu naleznete zde.

Karel Jílek

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content