Bylinkový den
V sobotu 20. dubna však pracovnice zahrady opustily kampus a zamířily do Národního zemědělského muzea, skrznaskrz provoněného bylinkami. Do programu šestého ročníku Bylinkového dne zahrada přispěla výstavou o chilli papričkách, které jsou jejím rodinným stříbrem. A také workshopem, v němž si zájemci spolu s lektorkami Botanické zahrady ČZU mohli připravit tradiční francouzský aromatický svazek bylinek zvaný „bouquet garni“. Ten se používá při vaření a dochucení různých pokrmů a dodává jim jedinečnou chuť a vůni. Při přípravě „bouquet garni“ každý získal podrobné informace, jaké bylinky a koření do něj patří a jak je vhodné je kombinovat.
Prodej čerstvých výpěstků
I když si s námi počasí pohrává, máme téměř konec dubna a skleníky botanické zahrady jsou plné rostlin určených k prodeji. „Celý proces začal u semínek, která jsme od února postupně začínali vysévat. Pak jsme společně se studenty rostlinky pikýrovali, přesazovali a senkovali. Jak se nám postupně plnily skleníky a foliové kryty, je patrné na fotografiích,“ podotýká Zdislava Procházková.
V těchto dnech jsou již rostliny v prodeji a skleníky zažívají nápor zákazníků, kteří berou čerstvé výpěstky útokem. Pracovníci zahrady jejich zájem oceňují, těší se na další věrné i nové zákazníky a doufají, že o rostliny bude zájem minimálně jako v loňských letech.
Více informací ZDE.
Podobné články
Kotle na biomasu jsou ideálním řešením pro dřevozpracující firmy, protože mohou recyklovat přebytky vzniklé ve výrobním procesu. K tomuto řešení nyní přistoupili i v univerzitním podniku Lesy ČZU v Kostelci nad Černými lesy. Na stávající topný systém napojili kotle na
Až do 20. dubna 2025 se mohou registrovat zájemci o účast na mezinárodní konferenci BioPhys Spring pro doktorandy a doktorandky, mladé vědce a vědkyně, kterou bude Česká zemědělská univerzita v Praze hostit ve dnech 29. a 30. května, po oba