Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Botanická zahrada ČZU ve víru jarních aktivit

Bylinkový workshop a zahájení prodeje čerstvých výpěstků, to jsou hlavní události těchto dní v Botanické zahradě ČZU, o kterou po celý rok pečují zaměstnanci a studenti Fakulty tropického zemědělství. Jaro se zde projevuje nebývalou aktivitou a láká do skleníků všechny generace návštěvníků.

Bylinkový den

V sobotu 20. dubna však pracovnice zahrady opustily kampus a zamířily do Národního zemědělského muzea, skrznaskrz provoněného bylinkami. Do programu šestého ročníku Bylinkového dne zahrada přispěla výstavou o chilli papričkách, které jsou jejím rodinným stříbrem. A také workshopem, v němž si zájemci spolu s lektorkami Botanické zahrady ČZU mohli připravit tradiční francouzský aromatický svazek bylinek zvaný „bouquet garni“. Ten se používá při vaření a dochucení různých pokrmů a dodává jim jedinečnou chuť a vůni. Při přípravě „bouquet garni“ každý získal podrobné informace, jaké bylinky a koření do něj patří a jak je vhodné je kombinovat.

Prodej čerstvých výpěstků

I když si s námi počasí pohrává, máme téměř konec dubna a skleníky botanické zahrady jsou plné rostlin určených k prodeji. „Celý proces začal u semínek, která jsme od února postupně začínali vysévat. Pak jsme společně se studenty rostlinky pikýrovali, přesazovali a senkovali. Jak se nám postupně plnily skleníky a foliové kryty, je patrné na fotografiích,“ podotýká Zdislava Procházková.

V těchto dnech jsou již rostliny v prodeji a skleníky zažívají nápor zákazníků, kteří berou čerstvé výpěstky útokem. Pracovníci zahrady jejich zájem oceňují, těší se na další věrné i nové zákazníky a doufají, že o rostliny bude zájem minimálně jako v loňských letech.

Více informací ZDE.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content