Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Bioplynárny přispívají k vyšší odolnosti komunit v Zambii

V západní Zambii úspěšně pokračuje projekt České rozvojové agentury podporující ochranu životního prostředí stavěním bioplynáren. Na jeho realizaci mají svůj nezastupitelný podíl i vědci České zemědělské univerzity.

V rámci projektu „Bioplynovou technologií k vyšší odolnosti komunit v Západní provincii Zambie“ realizovaného společností Člověk v tísni už bylo postaveno 45 bioplynáren. Ty umí z trusu zvířat a zbytků jídla vyrobit plyn, který mohou domácnosti jednoduše využívat k vaření nebo svícení. Plyn tak dokáže nahradit dřevo a dřevěné uhlí, na které je zde odkázána většina obyvatel. Biopalivovovou technologii zambijští venkované využívají nejen jako zdroj udržitelné energie pro domácnost, ale i jako vysoce efektivní organické hnojivo.

Projekt „Bioplynovou technologií k vyšší odolnosti komunit v Západní provincii Zambie“ začal v roce 2021 a je financován Českou rozvojovou agenturou a realizován ve spolupráci s partnery Keepers Zambia Foundation a Česká zemědělská univerzita v Praze. Místní okresní správa a Ministerstvo zemědělství, rybolovu a hospodářských zvířat přispělo technickou a finanční podporou při zavádění bioplynáren na venkově.

Zdroj: FTZ

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content