Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Aktivity Vinařství ČZU se rozšiřují na Moravu

Česká zemědělská univerzita využila jedinečnou příležitost zakoupit Vinařství Sádek ve Znojemské vinařské podoblasti a zajistila tak další možnost unikátní výuky i výzkumu pro studující a pedagogy v tomto odvětví. Jde přibližně o pět hektarů, z nichž část je koncipována jako výuková vinice se čtyřiceti odrůdami a čtrnácti druhy vedení révy vinné, část jako výzkumná vinice.

Součástí vinařství je hotel Sádek se šedesáti lůžky, restaurace a rozsáhlé sklepy. Vinařství produkuje širokou škálu lahvových i sudových vín od kategorie jakostních po vína přívlastková. Zvláštní pozornost se zde věnuje výrobě vín ledových, výběru z cibéb a produkci biovín. Vína se zde vyrábějí z odrůd Sauvignon Blanc, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Hibernal, Solaris, Modrý Portugal, Frankovka, Dornfelder, Müller Thurgau, Rulanské šedé a bílé.

Stávající součástí ČZU je úspěšné vinařství v Chloumku u Mělníka. Tamní vinice jsou však pouze pronajaté a v případě ukončení nájmu by tradice výroby skvělých vín v produkci ČZU zcela zanikla. Skutečnost, že Vinařství Sádek je dlouhodobě založeno jako výukové a výzkumné pracoviště, je zásadním přínosem. Vinařství bude rovněž sloužit jako konferenční centrum a v neposlední řadě se stane součástí benefitního systému jako atraktivní rekreační destinace pro zaměstnance univerzity.

Bývalý majitel doc. Ing. Lubomír Lampíř, Ph.D., který vinařství vybudoval, tuto problematiku vyučuje na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU. Vinařství Sádek se tak stane součástí praktické výuky vinohradnictví a vinařství našich studujících a pan docent Lampíř se na této výuce bude nadále významně podílet.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content