Jde o setkání odborníků z celé republiky, kteří se věnují výzkumu v oblasti life sciences. Tedy nejen zemědělství a lesnictví, ale celkově udržitelnému hospodaření a péči o vodu a krajinu. Vystoupí zde mimo jiné Tereza Budňáková z bruselské agentury pro životní prostředí CINEA, která představí koncepci výzev zaměřených na ochranu přírody a klimatu.
Zkušení lídři výzkumných týmů Constantinos Stathopoulos, Patrick van Damme a Ivona Mladineo budou diskutovat, jak nastavit fungování týmu, aby se úspěšně zapojoval do vysoce kompetitivních soutěží. Vedoucí české podpůrné kanceláře v Bruselu Lenka Procházková bude hovořit o tom, jak se více zviditelnit v centrálních institucích.
„Horizont Evropa je sedmiletý program s obrovským počtem výzev. Jenom klastr zaměřený na potraviny, bioekonomiku, přírodní zdroje a zemědělství plánuje výzvy za stovky milionů eur. S life sciences souvisí i další klastry, například klastr zaměřený na ochranu klimatu, energie a dopravu. Na této akci nebude možné prezentovat všechny konkrétní výzvy. Nicméně se očekává, že řečníci představí hlavní směry a priority v jednotlivých oblastech,“ říká prof. Marek Turčáni, prorektor pro strategii ČZU. Celý rozhovor s profesorem Turčánim na toto téma najdete zde.
Podobné články
Výjimečnou příležitost objevovat tajemství výroby potravin nabídl v pátek 22. listopadu 2024 všem vyznavačům kvalitní a zdravé stravy Potravinářský pavilon České zemědělské univerzity. Den otevřených dveří byl spojen s komentovanými prohlídkami a každý z návštěvníků mohl sledovat, jak se vyrábí
Až do 27. listopadu 2024 jsou v respiriu budovy MCEVII České zemědělské univerzity v Praze k vidění ukázky Územní studie metropolitní oblasti České Budějovice. Dlouhodobý plán rozvoje jihočeské metropole a jejího širšího okolí je výsledkem dvouleté spolupráce katedry zahradní a