Svátek má

Klement
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Startup Night měla premiéru na síti, ČZU se představila projektem Rekáva

Propojit studenty pražských vysokých škol a inovativní nápady bylo záměrem Startup Night, která se premiérově uskutečnila 9. prosince 2021 večer, vzhledem k epidemiologické situaci online. ČZU v Praze zde představila startupový projekt Rekáva.

Během večera se prezentovalo několik úspěšných univerzitních startupů. Propojili se zde mentoři se studenty, kteří pracují na inovativních projektech nebo se zajímají o práci ve startupu.

„Bylo to velmi příjemné networkové setkání, do něhož se zapojilo 73 posluchačů. Byla možnost se bavit se studenty, ostatními startupy, ale třeba i s investorem. Což je vždycky skvělé, takhle má správný network vypadat. Ojedinělá pozice ČZU se opět potvrdila, protože Rekáva byla jediný udržitelně orientovaný projekt a očividně všechny zaujala!“ shrnuje své dojmy Klára Palasová, manažerka podnikatelského inkubátoru ČZU Point One.

Právě Point One a studenti bakalářského programu Inovativní podnikání Provozně ekonomické fakulty reprezentovali Českou zemědělskou univerzitu v Praze na první Startup Night s projektem Rekáva. Jeho nosnou myšlenkou je kávová sedlina, která je hlavním odpadem z kaváren. „Lidé o ní přemýšlejí jako o dalším možném zdroji, ale vidí ji primárně pouze jako odpad,“ vysvětluje zakladatelka projektu Jana Šrámková a dodává: „My v Rekávě se specializujeme na její svoz a další udržitelné využití například k pěstování hlívy ústřičné. Rekáva je inspirativní projekt, který nabízí jedinečnou odpadovou službu s cílem pomáhat kavárnám snížit jejich dopad na životní prostředí. Není to ale všechno, v tuto chvíli se chystá vstup na trh s ´Mushroom grow kitem´, aby si každý své houby mohl pěstovat sám z vlastního odpadu,“ říká Jana Šrámková.

Garant studijního programu Inovativní podnikání na Provozně ekonomické fakultě ČZU dr. Václav Švec připomíná: „Jsme jedinou univerzitou, která vzdělává podnikatele ve vlastním profesně zaměřeném bakalářském studijním programu Inovativní podnikání, certifikovaném Tiimiakatemia Prague.“

Startup Night má ambici pokračovat i v dalších letech. Jejím smyslem je spolupráce napříč pražskými univerzitami a jejich studenty, sdílení zkušeností a podpora orientace studentů v inovačním prostředí. Prvního setkání se zúčastnily vybrané startupy z Univerzity Karlovy, České zemědělské univerzity v Praze, Vysoké školy ekonomické, Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a také startup Skychatters nominovaný od Podnikatelského inovačního centra.  Kromě Rekávy se v rámci Starup Night představily např. projekty MindsetDoctor | MindsetDoctor, Veles Technology, Mild Blue nebo Levare. Studenti Filozofické fakulty UK pro tuto příležitost připravili podcast Balast.

Připravila: Lenka Prokopová

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content