ScholarGPS oceňuje vědce, kteří dosáhli mimořádných úspěchů ve svých oborech, disciplínách a specializacích. Jako etnobotanik a etnofarmakolog se profesor Kokoška specializuje na studium biologických účinků a chemického složení tropických rostlin využívaných v tradiční medicíně pro léčbu infekčních onemocnění. Výsledky jeho výzkumu mohou pomoci při vývoji nových typů farmaceutik a veterinárních léčiv. Dle ScholarGPS má tento vědec na svém kontě 160 publikací, které byly citovány více než 4483krát, a jeho h-index dosahuje hodnoty 38. Takové ukazatele potvrzují významný dopad jeho vědecké činnosti a kvalitu výzkumu.
„Toto prestižní ocenění je výsledkem mnohaleté práce a spolupráce s mými kolegy a studenty. Velmi si ho cením a věřím, že naše výsledky přispějí k dalšímu rozvoji vědy a posílení povědomí o významu tropických léčivých rostlin,“ říká profesor Kokoška.
ScholarGPS je nejkomplexnější vědecká analytická platforma na světě poskytující podrobné profily vědců a institucí. Její algoritmy využívají pokročilé metody datového vytěžování, umělé inteligence a strojového učení k identifikaci a analýze vědeckého dopadu. ScholarGPS pokrývá více než 30 milionů vědců a 55 000 institucí po celém světě a analyzuje přes 200 milionů publikací a jejich citací.
FTZ a celá akademická obec gratuluje profesoru Kokoškovi k tomuto významnému ocenění a přeje mu mnoho dalších úspěchů v jeho vědecké práci.
Zdroj: FTZ
Podobné články
Pražští vysokoškoláci byli v listopadových dnech roku 1989 roznětkou procesu změn, které vešly do dějin jako sametová revoluce. Byli jejím symbolem a také těmi, kteří nehodlali ustoupit brutalitě totalitního režimu a spolu se svými pedagogy vynaložili veškeré úsilí a invenci,
Česká zemědělská univerzita v Praze uspořádala ve středu 13. listopadu 2024 „kulatý stůl“ při příležitosti 35. výročí sametové revoluce. V aule se sešli studenti a studentky, zaměstnanci univerzity i zájemci z řad veřejnosti. Debatu připravila univerzita ve spolupráci se studentskými