Na programu byla komentovaná prohlídka odrůdových pokusů s řepkou ozimou, odrůd s efektivním využitím dusíku, pokusů s hnojivy Timac a přípravky Bayer. Přítomní si mohli vyslechnout aktuální doporučení k porostům řepky od předních odborníků z České zemědělské univerzity. K vidění tu bylo celkem 55 odrůd řepky ozimé.
Úvodního slova se ujali vedoucí výzkumné stanice Červený Újezd dr. Jaroslav Tomášek a specialista na řepku a její odrůdy a na pěstitelské technologie dr. David Bečka. Návštěvníky Polního dne přivítal děkan Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU prof. Josef Soukup a poté se jim představili organizátoři akce, zástupci ČZU a hlavní sponzoři. Zpestřením programu Polního dne byla ukázka pěstování sladovnického ječmene a dalších plodin dle principů regenerativního zemědělství.
Podobné články
Docent Lukáš Trakal z katedry geoenvironmentálních věd Fakulty životního prostředí ČZU v Praze převzal 24. listopadu 2024 prestižní ocenění Česká hlava – Cena Ministra životního prostředí.
Výsledky vyhlásili 22. listopadu 2024 zástupci ústavu Česká hlava PROJEKT, který pomáhá vědcům a
Výjimečnou příležitost objevovat tajemství výroby potravin nabídl v pátek 22. listopadu 2024 všem vyznavačům kvalitní a zdravé stravy Potravinářský pavilon České zemědělské univerzity. Den otevřených dveří pořádaný ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj byl spojen s komentovanými prohlídkami a