Portál obsahuje informace týkající se problematiky psaní vysokoškolských prací, citací a efektivního vyhledávání odborných informací. Studenti se jeho prostřednictvím mohou přihlásit na kurzy vedené odborníky z řad Knihovny ČZU, kde se dozvědí tipy a triky, které jim usnadní práci a ušetří čas při psaní seminárních a závěrečných prací.
Nemůžete najít potřebné dokumenty nebo se trápíte s citacemi? Odpovědi vám poskytnou pracovníci Knihovny ČZU. Stačí napsat svůj dotaz do formuláře dostupného přímo v portálu. To je totiž to správné místo, kam se můžete všichni obrátit v případě, že budete potřebovat využít konzultačních služeb z oblasti práce s informacemi a informačními zdroji na ČZU i mimo ni. Zejména doktorandi a akademičtí pracovníci mohou využít rešeršních služeb.
Neméně významnou podporou pro studium jsou e-learningové kurzy, které jsou přístupné prostřednictvím výukového portálu po přihlášení se uživatelským jménem (login) a heslem (stejné jako pro přihlášení např. do UIS). Studenti se seznámí se službami Knihovny ČZU, s akademickým psaním. Za všechny lze uvést videa Introduction aneb Jak psát úvod závěrečné práce nebo Efektivní grafy v kostce. Ostatně posuďte sami, navštivte nový výukový portál Podpora studia a vědy. Věříme, že náš portál bude skutečnou podporou pro studium a vědu na České zemědělské univerzitě.
Tereza Garamszegi
Foto: Lucie Štrosová
Podobné články
Předposlední březnový víkend byl posledním, kdy na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity probíhaly přednášky v rámci prvního ročníku kurzu celoživotního vzdělávání pro odborníky a specialisty na životní prostředí z praxe umožňující zvýšení kvalifikace.
Institut ochránce práv se postupně zabydluje i na českých univerzitách. Ombudsman či ombudsmanka mohou na fakultách řešit mnoho různých situací včetně spravedlivého známkování, šikany, bossingu či sexuálního obtěžování. Snahou je vytvořit bezpečné prostředí pro řešení problémů místo jejich přehlížení. Kompetence