
Společně prozkoumáme laboratoře virtuální reality, herbárium i nový potravinářský pavilon. Čekají vás také přednášky například o zdravé půdě, o vzniku potravin i piva, o smyslech zvířat i rostlin. Nejen pro děti je připravena bojová hra, poznávací stezka i soutěž s úkoly.
Noc vědců si můžete naplánovat dle programu, který najdete na https://www.nocvedcu.cz/czu-v-praze. Mimo program si můžete dát něco dobrého k jídlu a pití nebo jen tak posedět – to vás čeká na meeting pointu uprostřed kampusu.
Noc vědců je akce, díky níž v jeden večer ožívají stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.
V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky němuž se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.
Podobné články
Přírodní rezervace Fakulty životního prostředí ČZU V Bahnách na Rakovnicku se po zimě probouzí k životu. Pokud jste ji navštívili v časném jaře, ještě, než vyrostlo listí, jistě jste nepřehlédli zvláštně upravené kmeny bříz a topolů.
Týmy z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze a ALKA Wildlife zahájily společně s partnery z Německa inovativní a prakticky orientovaný projekt „BIBOB“, jehož cílem je zkoumat roli bobrů v