Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Začínající podnikatelé představili projekty vzešlé z programů inkubátoru ČZU Point One

V Aule České zemědělské univerzity se poslední říjnovou středu uskutečnil druhý ročník demo day Point One ČZU – Pitchuj Startup. Představilo se zde šest projektů, jež prošly programy podnikatelského inkubátoru. Z rozhodnutí odborné poroty složené ze specialistů z řad partnerů Point One a z představitelů univerzity zvítězila Viktorie Malá se svým projektem Leon, který se zabývá výrobou speciálních plen pro králíky.
Účastníci soutěže a panelu a pořadatelé

Před odbornou porotou a více než stotřicítkou diváků představilo své projekty celkem šest soutěžních týmů či jednotlivců. Každý z nich měl ve čtyřech minutách přesvědčit přítomné, že si právě on zaslouží vyhrát. Na pódiu se postupně vystřídaly startupy a projekty zaměřené především na udržitelnost, zdraví nebo zemědělství. Jmenovitě Rez Design, Jungle Bros, Farma Hana Součková, VaryGrow, GoMed a Leon.

Vítězný Leon zaujal porotu díky skvěle zvládnuté prezentaci jeho zakladatelky Viktorie Malé, a především svou unikátností a zajímavým byznysovým potenciálem. Tomuto produktu se v Evropě zatím nikdo komerčně nevěnuje, i když počet králíků jako domácích mazlíčků je obrovský. Konkurenci nalézá až v USA pod značkou Bunny diapers, a tak má šanci zazářit. Druhým oceněním byla cena publika, jehož miláčkem se stala Hana Součková se svým originálním příběhem a udržitelným přístupem k farmaření.

Vítězka soutěže Viktorie Malá (vlevo), mentor Matyáš Dřevo a miláček publika Hana Součková

Co se dělo

Všechny prezentace a vystoupení se uskutečnily v anglickém jazyce, jelikož se soutěžního večera zúčastnilo několik zahraničních hostů. V porotě zasedl např. Goran Vujičić z Norských fondů a tuto událost si nenechala ujít celá řada zahraničních studentů z ČZU. Point One Pitchuj Startup se těšil velkému zájmu posluchačů.

Soutěžní týmy a čestní členové Point One

Dorazilo sem více než 130 nadšenců do podnikání, kteří si mimo soutěž mohli poslechnout také expertní panelovou diskusi na téma financování startupů pod vedením Petra Kopečka (CzechInvest). Ten vyzpovídal Zuzanu Paulovics z ČSOB, Jakuba Domitru z Busyman a Jana Kantu z Antees, který je čestným členem Point One. V rámci večera se představily i dva příběhy projektů, které v inkubátoru vyrostly. Zástupci projektů Tea Tom a Tom Chai vyprávěli o svém posunu v podnikání a obohatili tak soutěžní prezentace.

Diskusní panel „Jak financovat začínající podniky“ pod vedením moderátora Petra Kopečka

Spolupráce s Inovativním podnikáním

Během večera také byla oznámena spolupráce mezi Point One ČZU a studijním oborem Inovativní podnikání na Provozně ekonomické fakultě, jež v budoucnu přinese řadu zajímavých synergií a aktivit. Tento obor nově vede Gábina Dlouhá, která stála za zrodem Point One a několik let jej vedla. Obor Inovativní podnikání se věnuje zejména získávání praktických zkušeností a je převzat ze specifické výuky finské Team Academy®. Obor poskytuje studentům hluboké celoživotní odborné znalosti, dovednosti a návyky v rozsahu bakalářského vysokoškolského studia.

Zakladatelka Point One a nyní vedoucí oboru Inovativní podnikání Gábina Dlouhá (vlevo) a současná vedoucí Point One Markéta Fejtová

Poděkování

Celý večer by se samozřejmě nemohl uskutečnit bez podpory našich sponzorů, jako jsou AVE CZ odpadové hospodářství, VAFO PRAHA, Norské fondy, ČZU, pivovar Proud, IKEN nebo Redbull. Všem ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další ročník.

Petr Kopeček

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content