Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Výlov Vyžlovského rybníka bude i letos zážitkem pro malé i velké

Lesy ČZU pořádají v sobotu 4. listopadu tradiční výlov Vyžlovského rybníka. Návštěvníky čeká zajímavá podívaná a možnost nákupu čerstvých ryb, a také zábava pro celou rodinu.

Program pro veřejnost a prodej ryb začínají v 9 hodin, samotný výlov už za rozednění. Takže těm, kteří nechtějí přijít o zajímavou podívanou, se vyplatí si přivstat. Kromě pozorování zručných rybářů si návštěvníci mohou užít pestrý program pro všechny věkové kategorie – lesní pedagogiku, ukázky vaření ze zvěřiny, kapelu, komentovaný výlov a tradiční pasování na rybáře. Na pláži rybníka budou prodejní stánky s rybami, univerzitní zvěřinou i vínem a s chutným občerstvením ze zámecké kuchyně.

Přípravy výlovu rybníka, jako je ten Vyžlovský, probíhají s velkým předstihem, zejména z hlediska logistiky a programu pro veřejnost. Samotní rybáři musí zajistit dostatek lovců, funkčních pomůcek, nářadí a strojů, a proto se na výlovy připravují už v září. Personál kolem výlovu čítá přibližně 60 lidí, pomáhají i studenti z Fakulty lesnické a dřevařské a externí pomocníci. „Nastrojit rybník“, tedy připravit ho na samotný výlov a spustit vodu, trvá nejméně dva týdny.

Obsádka rybníka je pestrá – hlavní rybou je kapr (cca dvě třetiny obsádky) vyhlášený svojí kvalitou. Díky písčitému dnu rybníka má velmi chutné a voňavé maso. Dále si tu bude možné koupit amura, tolstolobika, bílou rybu (cejny, plotice) či líny a v neposlední řadě dravé ryby, jako jsou štika, candát, okoun či sumec. V obsádce se může objevit i úhoř. Menší ryby zůstanou v lovišti, rybník se napustí a budou se lovit až v příštím roce.

Předpokládaný výlovek z Vyžlovského rybníka je kolem 200 metráků ryb. Z tohoto množství se při výlovu prodá přibližně 80 metráků, zbylé ryby poputují do sádek a zákazníci si je budou moci koupit při vánočním prodeji na Lesní správě Lesů ČZU v Jevanech. Od 4. 12. budou v nabídce vánoční stromky a od 19. 12. vánoční prodej ryb, který bude probíhat i na zámku v Kostelci nad Černými lesy a v kampusu ČZU v Praze. Podrobné informace najdete na webu a Facebooku Lesů ČZU.

Karla Mráčková

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content