Svátek má

Nela a Hromnice
5°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
5°C
Broken clouds
Čtvrtek
62%
06:33
Min: 2°C
989
15:57
Max: 6°C
WNW 5 m/s

Vietnamští studenti úspěšně absolvovali kurzy češtiny

Institut vzdělávání a poradenství ČZU v Praze v Malé Chuchli se nezabývá pouze výukou bakalářských programů a vědeckými projekty v oblasti inovací v pedagogice, evaluace vzdělávání a kariérového poradenství, ale realizuje rovněž aktivity v celoživotním vzdělávání.
Pod hlavičkou „Centra pro vzdělávání zahraničních studentů ČZU v Praze“ zaštiťuje od akademického roku 2011/2012 přípravné kurzy češtiny pro přijíždějící vietnamské studenty. Hlavním cílem kurzů o délce 600 výukových hodin je rozšíření dovedností v českém jazyce u vietnamských studentů ze „Společného vzdělávacího střediska v Hanoji“ a jazyková příprava v oblasti odborné terminologie, nezbytná pro studium bakalářských či magisterských programů na ČZU v Praze.
V akademickém roce 2019/2020 byla realizována výuka pod vedením kvalifikovaných lektorů ve dvou studijních skupinách, v nichž se setkávalo celkem 36 vietnamských studentů. I přes značná omezení způsobená restrikcemi proti zamezení šíření pandemie COVID-19 úspěšně absolvovalo závěrečné zkoušky celkem 28 studentů.
Ing. Barbora Jordánová, IVP

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content