Svátek má

Maxim
13°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
13°C
Clear sky
Pondělí
87%
03:00
Min: 10°C
990
19:00
Max: 23°C
NNW 1 m/s

Vietnamští studenti úspěšně absolvovali kurzy češtiny

Institut vzdělávání a poradenství ČZU v Praze v Malé Chuchli se nezabývá pouze výukou bakalářských programů a vědeckými projekty v oblasti inovací v pedagogice, evaluace vzdělávání a kariérového poradenství, ale realizuje rovněž aktivity v celoživotním vzdělávání.
Pod hlavičkou „Centra pro vzdělávání zahraničních studentů ČZU v Praze“ zaštiťuje od akademického roku 2011/2012 přípravné kurzy češtiny pro přijíždějící vietnamské studenty. Hlavním cílem kurzů o délce 600 výukových hodin je rozšíření dovedností v českém jazyce u vietnamských studentů ze „Společného vzdělávacího střediska v Hanoji“ a jazyková příprava v oblasti odborné terminologie, nezbytná pro studium bakalářských či magisterských programů na ČZU v Praze.
V akademickém roce 2019/2020 byla realizována výuka pod vedením kvalifikovaných lektorů ve dvou studijních skupinách, v nichž se setkávalo celkem 36 vietnamských studentů. I přes značná omezení způsobená restrikcemi proti zamezení šíření pandemie COVID-19 úspěšně absolvovalo závěrečné zkoušky celkem 28 studentů.
Ing. Barbora Jordánová, IVP

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content