Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Vědci ČZU v Praze pomáhají snížit ekologické dopady velkých hudebních akcí. Nechyběli na festivalu Let it roll a nyní se účastní heavymetalové hudební party Brutal Assault

Největší hudební festival svého druhu, drum & bassový Let it roll, přilákal během prvního srpnového víkendu na letiště v Milovicích na 30 tisíc lidí. Letos měli organizátoři za odborného partnera Fakultu životního prostředí ČZU v Praze.

Ta má v rámci projektu Rollin‘ Green na starosti poradenství ve snižování ekologické zátěže masové hudební události. Organizátoři se snaží o eliminaci odpadu, redukci uhlíkové stopy, snížení spotřeby vody i správné nakládání s odpadem. Tomu letos, stejně jako vloni, napomáhala třídící linka umístěná přímo vedle hlavních pódií.

U stánku této fakulty měli zájemci příležitost seznámit se s tím, jak mohou svým chováním přispět ke snížení dopadu festivalu na životní prostředí. A také s daty, která reprezentují dosavadní výsledky projektu podpořeného z grantové výzvy Éta Technologické agentury ČR. Krom toho ve stánku probíhaly aktivity propagující ekologicky šetrné přístupy, jako jsou výroba barefoot obuvi, voskovaného látkového ubrousku na potraviny či namíchání vlastního suchého šamponu.

V těchto dnech zástupci Fakulty životního prostředí působí na heavymetalovém festivalu Brutal Assault, který se koná  v Josefově u Jaroměře. Také se chystají na mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná, kde se největší zátěž očekává koncem srpna.

Zdroj: FŽP

Foto: Tomáš Jůnek

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content