Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Vánoční večírek přinesl zahraničním akademikům působícím na ČZU blízké setkání s českými tradicemi

Ve třetím adventním týdnu pozvalo Welcome centrum České zemědělské univerzity zahraniční akademiky i s jejich rodinami na malé předvánoční setkání. Svátečně nazdobený salonek na Fakultě tropického zemědělství poskytl ve čtvrtek 15. prosince intimní zázemí pro posezení plné vůní, chuťových a vizuálních vjemů a mnoha překvapení.

Nic z toho, co dělá české Vánoce Vánocemi, tu nechybělo. Dlouhý stůl se prohýbal pod dobrotami, které ve svých domovech přichystala dámská část Welcome centra. Vánočka, perníčky, bramborový salát, kuba a cukroví vyvolávaly vlny nadšení. Zahraniční hosté se nicméně nenechali zahanbit, a tak se na sváteční tabuli zaskvěla třeba španělská bramborová tortilla, švédské perníčky nebo indický palak paneer.

Některé tradice si hosté večírku mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Workshopy výroby vánočních rekvizit pro ně připravily a hlavní postupy vysvětlily manažerka Welcome centra Mirka Perst a její kolegyně Martina Šlesingerová. Malování perníčků, výroba adventních ozdob, krájení a loupání jablek či pouštění svíček v ořechových skořápkách nadchlo úplně všechny. Stejně jako zdobení stromečku, na kterém byl pro každého připraven slavný citát dle vlastního výběru. A pod stromečkem spousta dárečků. Ve vědomostním kvízu se testovaly znalosti českých vánočních tradic, což bylo přirozeně náročnější pro vědce z exotičtějších zemí než pro Evropany s podobnými tradicemi. Tichou noc si ale nakonec zanotovali všichni, a dokonce v češtině.

Vědci ze všech koutů světa tak dostali jedinečnou příležitost okusit tradice země, která se na nějaký čas stala jejich domovem. Zvláštním hostem jejich předvánočního setkání byl prorektor ČZU pro zahraniční vztahy profesor Michal Lošťák, který využil příležitosti a popřál všem krásné Vánoce.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content