Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

V Průhonicích se setkali kurátoři Národních sbírek

V Průhonické botanické zahradě se 4. června 2024 setkali kurátoři sbírek botanických zahrad. Byli při tom i zástupci Botanické zahrady Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity.

Účastníci tohoto setkání si nejprve prohlédli sbírky Průhonické botanické zahrady, seznámili se s její historií, koncepcí sbírek a s výhledy do budoucna. Odpoledne pak byli představeni noví kandidáti Národních sbírek. Jako první sbírka léčivých rostlin, již spravuje Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně na Kraví hoře. Táž zahrada navrhla ještě sbírku rostlin mákovitých (Papaveraceae), která je nejen bohatě zastoupená, ale je také dlouhodobě součástí fakultních výzkumných projektů.

Botanická zahrada FTZ České zemědělské univerzity do sítě přihlásila kolekci tropických užitkových rostlin s dlouholetou tradicí, která slouží k výuce studentů a je nejrozsáhlejší v České republice. Kurátoři jednotlivé sbírky představili a pak proběhla diskuse a hlasování. Všechny tři sbírky byly do sítě Národních sbírek jednomyslně přijaty.

Na setkání kurátorů se také diskutovalo o potřebě vzniku metodiky a o problémech, které v současné době botanické zahrady řeší především ve vztahu ke svým zřizovatelům či provozovatelům.

Zdroj: FTZ

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content