Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Ukrajinská rektorka na návštěvě České zemědělské univerzity

Vzácnou návštěvu z ukrajinského města Bílá Cerekev přivítali ve středu 25. května 2022 na České zemědělské univerzitě v Praze. Profesorka Olena Shust, rektorka Bila Tserkva National Agrarian University (BTNAU), se setkala s rektorem univerzity profesorem Petrem Skleničkou a projednala s ním možnosti spolupráce obou institucí.

Univerzita v Bílé Cerekvi, městečku vzdáleném 80 kilometrů od Kyjeva, byla založena v roce 1929. Přátelské setkání s rektorem ČZU prof. Skleničkou se týkalo přípravy na realizaci společného double degree studijního programu na bakalářské úrovni, což je v případě Ukrajiny obzvláště atraktivní. Bakalářské studium na Ukrajině je čtyřleté, proto rozdělení na dva roky studia na BTNAU a dva roky studia na ČZU umožňuje cestu k dvojímu diplomu za – pro ukrajinské studenty – standardní délku studia. Dalším krokem v přípravě bude identifikace vhodného studijního programu na české i ukrajinské straně a uzavření detailnější dohody, která bude upravovat vlastní studium, vzájemné uznávání zkoušek a kreditů, státní závěrečné zkoušky či podmínky přijímacího řízení. Rektorka BTNAU ocenila umístění ČZU v UI Green Metric World University Rankings a soutěž ji zaujala natolik, že ve spolupráci s ČZU připraví BTNAU vlastní žádost o zařazení do následujícího ročníku. Na závěr setkání byli zástupci ČZU pozváni na Ukrajinu a rektor ČZU vyjádřil solidaritu a nabídl podporu v této těžké době, kdy na Ukrajině pokračuje válečná agrese a okupace části území vojsky Ruské federace.

 Lukáš Pospíšil

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content