Svátek má

Radomír
16°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
16°C
Clear sky
Neděle
72%
02:58
Min: 13°C
994
19:15
Max: 28°C
ENE 0 m/s

Ukrajinská rektorka na návštěvě České zemědělské univerzity

Vzácnou návštěvu z ukrajinského města Bílá Cerekev přivítali ve středu 25. května 2022 na České zemědělské univerzitě v Praze. Profesorka Olena Shust, rektorka Bila Tserkva National Agrarian University (BTNAU), se setkala s rektorem univerzity profesorem Petrem Skleničkou a projednala s ním možnosti spolupráce obou institucí.

Univerzita v Bílé Cerekvi, městečku vzdáleném 80 kilometrů od Kyjeva, byla založena v roce 1929. Přátelské setkání s rektorem ČZU prof. Skleničkou se týkalo přípravy na realizaci společného double degree studijního programu na bakalářské úrovni, což je v případě Ukrajiny obzvláště atraktivní. Bakalářské studium na Ukrajině je čtyřleté, proto rozdělení na dva roky studia na BTNAU a dva roky studia na ČZU umožňuje cestu k dvojímu diplomu za – pro ukrajinské studenty – standardní délku studia. Dalším krokem v přípravě bude identifikace vhodného studijního programu na české i ukrajinské straně a uzavření detailnější dohody, která bude upravovat vlastní studium, vzájemné uznávání zkoušek a kreditů, státní závěrečné zkoušky či podmínky přijímacího řízení. Rektorka BTNAU ocenila umístění ČZU v UI Green Metric World University Rankings a soutěž ji zaujala natolik, že ve spolupráci s ČZU připraví BTNAU vlastní žádost o zařazení do následujícího ročníku. Na závěr setkání byli zástupci ČZU pozváni na Ukrajinu a rektor ČZU vyjádřil solidaritu a nabídl podporu v této těžké době, kdy na Ukrajině pokračuje válečná agrese a okupace části území vojsky Ruské federace.

 Lukáš Pospíšil

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content