Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Tým Fakulty tropického zemědělství ČZU zabodoval v mezinárodní soutěži Youth Hackathon

Člen Biogas Research Team Jan Staš reprezentoval svůj tým NOSATOR-FLOW při přebírání ceny za mimořádný úspěch v soutěži, která hledala řešení problému plýtvání s potravinami. Slavnostní ceremoniál se konal v čínském městě San-ja. Tým tvořilo pět mladých vědců z Fakulty tropického zemědělství ve složení Jan Staš, Viktoriia Chubur, Kseniia Paramonova, Chama Theodore Ketuama a Eduardo Duque Dussan.

Soutěž nazvaná 2022 Youth Hackathon for Reducing Food Loss and Waste se konala ve druhé polovině roku 2022 a zúčastnilo se jí více než 60 týmů z 21 zemí. Po třech náročných výběrových kolech se devět týmů dostalo na přední místa ve třech kategoriích: Nová služba, Nový vzor a Nová technologie. Tým NOSATOR-FLOW se umístil na třetím místě v kategorii Nová služba s projektem nazvaným „Nový systémový poradenský nástroj ke snížení potravinových ztrát a plýtvání potravin v Kambodži“ . Vedoucí vítězných týmů byli pozváni k osobnímu převzetí ceny.

Slavnostní předání cen se uskutečnilo během 7. globálního fóra lídrů pro zemědělskou vědu a technologii GLAST-2023, které se konalo v čínském městě San-ja ve dnech 25. až 28. října 2023. Fórum bylo zaměřeno na Vědu a technologii pro transformaci globálních zemědělsko-potravinářských systémů.

GLAST-2023 nabízí platformu pro dialog vedoucích představitelů zemědělských technologických institucí a mezinárodních organizací podporujících udržitelný rozvoj zemědělství prostřednictvím technologických inovací. Zatímco svět čelí mnoha výzvám ovlivňujícím globální potravinovou bezpečnost, bezmála 600 delegátů z více než 50 zemí zkoumalo různé úrovně otevřené spolupráce v zemědělské vědě a technologii.

Další podrobnosti ZDE.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content