Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Technická fakulta rozjíždí nový projekt v Indonésii

Indonésie je jednou z oblastí asijského regionu, s nimiž Česká zemědělská univerzita dlouhodobě spolupracuje. S projekty, které v této zemi realizuje Technická fakulta, se během své státní návštěvy seznámil i premiér Petr Fiala. Jako symbol budoucí spolupráce společně s prezidentem Indonésie Joko Widodem zasadili strom v zahradě prezidentského paláce.

Podle Petra Fialy je Indonésie obrovský trh s řadou obchodních příležitostí pro české firmy a země má zájem o české know-how například v oblastech hydroenergetiky, digitalizace nebo zemědělství. „Pro Česko to znamená příležitost prodávat více výrobků s vysokou přidanou hodnotou a více investic do vědy a výzkumu,“ zdůraznil premiér.

Děkan Technické fakulty Jiří Mašek k tomu podotýká: „Jsem velice potěšen, že jsme se dlouhodobým působením v regionu jihovýchodní Asie etablovali nejen jako partneři v oblasti akademické spolupráce, ale i v rámci indonéských vládních projektů a spolupráce s místní podnikatelskou sférou. V poslední době jde zejména o zavádění technologií Zemědělství 4.0 ve vybraných oblastech zemědělské produkce.

Za přítomnosti prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého představila Technická fakulta spolupráci s indonéskou společností PT MMW Pangandaran Permaculture. „V rámci tohoto partnerství bude založena ´chytrá farma´ v oblasti Pangandaran na západní Jávě, která bude využívat principy Zemědělství 4.0. Měla by fungovat v režimu tzv. živé laboratoře a měla by být vybavena chytrými technologiemi využívajícími umělou inteligenci s nadějí, že se z ní v blízké budoucnosti stane moderní centrum Nového zemědělství v Indonésii (Pertanian Baru di Indonesia),“ nastiňuje perspektivy česko-indonéské spolupráce proděkan Technické fakulty pro mezinárodní vztahy David Herák, koordinátor projektu, který navazuje na téměř dvacetiletou spolupráci této fakulty ČZU s indonéskými vzdělávacími a vědeckými institucemi.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content