Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Studenti Provozně ekonomické fakulty ČZU se prosadili na mezinárodní soutěži v Itálii

Studenti magisterských programů Provozně ekonomické fakulty ČZU Business and Administration a studentky programu Podnikání a administrativa se s velkým úspěchem účastnili mezinárodní studentské soutěže, kterou pořádala Univerzita v Pise a Univerzita v Maceratě v Itálii od 16. do 21. 5. 2022.

Za úkol měli připravit inovátorské projekty v cestovním ruchu s cílem podpořit rozvoj kraje Marche. Záštitu nad soutěží převzali představitelé regionu i města Fermo. Iniciátorem a organizátorem byla katedra řízení PEF ČZU, studenti pracovali pod vedením dr. Chalupové.

Organizátoři vytvořili smíšené pětičlenné týmy ze studentů univerzit z Belgie, Itálie, Portugalska a České republiky. V rámci hledání řešení zadaného projektu museli provádět vlastní výzkum, který spočíval v řízených rozhovorech s obyvateli města Fermo, ale i místních firem a farem.  Magdaléna Mošnová a Thumar Mohit Vaghjibhai byli členy vítězné skupiny, která zaujala porotu svým propracovaným návrhem aplikace, která by zájemcům umožnila plánovat svůj pobyt v regionu na základě principů udržitelného cestovního ruchu. Vítězové získali jako odměnu víkendový pobyt v regionu Marche. Druhou cenu si odnesl tým, ve kterém pracovala Tereza Žahourová a Singh Abhishek. Zaměřili se na inovativní řešení značení cyklostezek.  Studenti měli možnost se účastnit workshopů předních odborníků na udržitelný rozvoj a inovace. Prof. Sonia Massari, ředitelka Gustolab Institute, Center for Food Studies, a ředitelka programu na University of Illinois v Urbana-Champaign, Rome Center, studenty na svém workshopu provedla základy design thinking. Prof. Gianluca Brunori z Univerzity v Pise se ve své přednášce zaměřil na inovace, prof. Laura Stagno z University v Janově představila projekty spolupráce místních samospráv s vysokoškolskými institucemi.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content