Svátek má

Julie
0°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
0°C
Broken clouds
Sobota
90%
06:49
Min: -1°C
978
15:00
Max: 1°C
N 2 m/s

Studenti Provozně ekonomické fakulty ČZU se prosadili na mezinárodní soutěži v Itálii

Studenti magisterských programů Provozně ekonomické fakulty ČZU Business and Administration a studentky programu Podnikání a administrativa se s velkým úspěchem účastnili mezinárodní studentské soutěže, kterou pořádala Univerzita v Pise a Univerzita v Maceratě v Itálii od 16. do 21. 5. 2022.

Za úkol měli připravit inovátorské projekty v cestovním ruchu s cílem podpořit rozvoj kraje Marche. Záštitu nad soutěží převzali představitelé regionu i města Fermo. Iniciátorem a organizátorem byla katedra řízení PEF ČZU, studenti pracovali pod vedením dr. Chalupové.

Organizátoři vytvořili smíšené pětičlenné týmy ze studentů univerzit z Belgie, Itálie, Portugalska a České republiky. V rámci hledání řešení zadaného projektu museli provádět vlastní výzkum, který spočíval v řízených rozhovorech s obyvateli města Fermo, ale i místních firem a farem.  Magdaléna Mošnová a Thumar Mohit Vaghjibhai byli členy vítězné skupiny, která zaujala porotu svým propracovaným návrhem aplikace, která by zájemcům umožnila plánovat svůj pobyt v regionu na základě principů udržitelného cestovního ruchu. Vítězové získali jako odměnu víkendový pobyt v regionu Marche. Druhou cenu si odnesl tým, ve kterém pracovala Tereza Žahourová a Singh Abhishek. Zaměřili se na inovativní řešení značení cyklostezek.  Studenti měli možnost se účastnit workshopů předních odborníků na udržitelný rozvoj a inovace. Prof. Sonia Massari, ředitelka Gustolab Institute, Center for Food Studies, a ředitelka programu na University of Illinois v Urbana-Champaign, Rome Center, studenty na svém workshopu provedla základy design thinking. Prof. Gianluca Brunori z Univerzity v Pise se ve své přednášce zaměřil na inovace, prof. Laura Stagno z University v Janově představila projekty spolupráce místních samospráv s vysokoškolskými institucemi.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content