Svátek má

Radomír
15°C
Few clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
15°C
Few clouds
Neděle
87%
02:58
Min: 13°C
993
19:15
Max: 28°C
S 0 m/s

Studenti Provozně ekonomické fakulty ČZU se prosadili na mezinárodní soutěži v Itálii

Studenti magisterských programů Provozně ekonomické fakulty ČZU Business and Administration a studentky programu Podnikání a administrativa se s velkým úspěchem účastnili mezinárodní studentské soutěže, kterou pořádala Univerzita v Pise a Univerzita v Maceratě v Itálii od 16. do 21. 5. 2022.

Za úkol měli připravit inovátorské projekty v cestovním ruchu s cílem podpořit rozvoj kraje Marche. Záštitu nad soutěží převzali představitelé regionu i města Fermo. Iniciátorem a organizátorem byla katedra řízení PEF ČZU, studenti pracovali pod vedením dr. Chalupové.

Organizátoři vytvořili smíšené pětičlenné týmy ze studentů univerzit z Belgie, Itálie, Portugalska a České republiky. V rámci hledání řešení zadaného projektu museli provádět vlastní výzkum, který spočíval v řízených rozhovorech s obyvateli města Fermo, ale i místních firem a farem.  Magdaléna Mošnová a Thumar Mohit Vaghjibhai byli členy vítězné skupiny, která zaujala porotu svým propracovaným návrhem aplikace, která by zájemcům umožnila plánovat svůj pobyt v regionu na základě principů udržitelného cestovního ruchu. Vítězové získali jako odměnu víkendový pobyt v regionu Marche. Druhou cenu si odnesl tým, ve kterém pracovala Tereza Žahourová a Singh Abhishek. Zaměřili se na inovativní řešení značení cyklostezek.  Studenti měli možnost se účastnit workshopů předních odborníků na udržitelný rozvoj a inovace. Prof. Sonia Massari, ředitelka Gustolab Institute, Center for Food Studies, a ředitelka programu na University of Illinois v Urbana-Champaign, Rome Center, studenty na svém workshopu provedla základy design thinking. Prof. Gianluca Brunori z Univerzity v Pise se ve své přednášce zaměřil na inovace, prof. Laura Stagno z University v Janově představila projekty spolupráce místních samospráv s vysokoškolskými institucemi.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content