Svátek má

Kazimír
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Studenti ČZU hráli a zpívali pro Ukrajinu

Téměř 10 tisíc korun přibude na konto veřejné sbírky České zemědělské univerzity v Praze na pomoc ukrajinským běžencům. Takový je výtěžek benefičního koncertu pro Ukrajinu, který v úterý 5. dubna 2022 uspořádali studenti této pražské univerzity.

Atraktivní program zcela zaplnil oblíbený Klub C v suchdolském kampusu, kde se během večera střídali interpreti i kapely a všichni podávali skvělé výkony. Pětihodinový maraton odstartovaly kytarovým vystoupením Aneta a Zuzana Pilsovy – studentky Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Právě ony přišly s myšlenkou koncert uspořádat a setkaly se nejen s nadšenou odezvou ze strany vedení univerzity, ale především s obrovským zájmem studentů. „Benefiční koncert skvěle doplňuje pestrou širokou škálu pomoci, kterou Česká zemědělská univerzita v Praze od počátku války na Ukrajině organizuje. Nesmírně nás těší, že našim studentům není osud lidí trpících tímto konfliktem lhostejný a že do mozaiky dobročinných aktivit, do kterých se studenti již zapojili, přidali také tuto skvělou kulturní akci,“ chválí aktivitu studentů tisková mluvčí univerzity Karla Mráčková. Prostřednictvím studentských organizací se k sestrám Pilsovým následně připojili další interpreti: Marie Straková, Sbor ČZU, BenchBand, Sweet Leaf, kapela Půlnoční Meloun, Martin Vondráček, kapela LaMa Party Band a kapela Saxy Jane & her melody boys.

„Atmosféra v ´céčku´ byla skvělá. Kromě domluvených vystoupení se během večera hlásili další studenti, že by se také rádi do programu zapojili. Když pak začala hrát kapela Saxy Jane & her melody boys, všichni zpěváci přišli na pódium a přidali se k ní,“ líčí jedna z účastnic koncertu Karolína Otcová a dodává: „Kromě českých skladeb tu zazněly i ukrajinské, byl to nezapomenutelný zážitek.“

Vstupné na koncert bylo dobrovolné. Peníze v celkové výši 9039 Kč navýší veřejnou finanční sbírku České zemědělské univerzity v Praze, kde se doposud podařilo nashromáždit více než 800 tisíc korun. Z výtěžku sbírky jsou hrazeny potřebné náklady na důstojný pobyt více než 250 ukrajinských válečných uprchlíků, převážně maminek s dětmi, kterým univerzita poskytla azyl. Děkujeme!

Lenka Prokopová

Foto: Petr Zmek / Karla Mráčková / Ondřej Pilch

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content