Svátek má

Blažej
3°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
3°C
Broken clouds
Pátek
88%
06:33
Min: 1°C
992
15:59
Max: 7°C
WSW 4 m/s

Studenti ČZU hráli a zpívali pro Ukrajinu

Téměř 10 tisíc korun přibude na konto veřejné sbírky České zemědělské univerzity v Praze na pomoc ukrajinským běžencům. Takový je výtěžek benefičního koncertu pro Ukrajinu, který v úterý 5. dubna 2022 uspořádali studenti této pražské univerzity.

Atraktivní program zcela zaplnil oblíbený Klub C v suchdolském kampusu, kde se během večera střídali interpreti i kapely a všichni podávali skvělé výkony. Pětihodinový maraton odstartovaly kytarovým vystoupením Aneta a Zuzana Pilsovy – studentky Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Právě ony přišly s myšlenkou koncert uspořádat a setkaly se nejen s nadšenou odezvou ze strany vedení univerzity, ale především s obrovským zájmem studentů. „Benefiční koncert skvěle doplňuje pestrou širokou škálu pomoci, kterou Česká zemědělská univerzita v Praze od počátku války na Ukrajině organizuje. Nesmírně nás těší, že našim studentům není osud lidí trpících tímto konfliktem lhostejný a že do mozaiky dobročinných aktivit, do kterých se studenti již zapojili, přidali také tuto skvělou kulturní akci,“ chválí aktivitu studentů tisková mluvčí univerzity Karla Mráčková. Prostřednictvím studentských organizací se k sestrám Pilsovým následně připojili další interpreti: Marie Straková, Sbor ČZU, BenchBand, Sweet Leaf, kapela Půlnoční Meloun, Martin Vondráček, kapela LaMa Party Band a kapela Saxy Jane & her melody boys.

„Atmosféra v ´céčku´ byla skvělá. Kromě domluvených vystoupení se během večera hlásili další studenti, že by se také rádi do programu zapojili. Když pak začala hrát kapela Saxy Jane & her melody boys, všichni zpěváci přišli na pódium a přidali se k ní,“ líčí jedna z účastnic koncertu Karolína Otcová a dodává: „Kromě českých skladeb tu zazněly i ukrajinské, byl to nezapomenutelný zážitek.“

Vstupné na koncert bylo dobrovolné. Peníze v celkové výši 9039 Kč navýší veřejnou finanční sbírku České zemědělské univerzity v Praze, kde se doposud podařilo nashromáždit více než 800 tisíc korun. Z výtěžku sbírky jsou hrazeny potřebné náklady na důstojný pobyt více než 250 ukrajinských válečných uprchlíků, převážně maminek s dětmi, kterým univerzita poskytla azyl. Děkujeme!

Lenka Prokopová

Foto: Petr Zmek / Karla Mráčková / Ondřej Pilch

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content