Svátek má

Blanka
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Stipendium profesora Vlčka pro kanadskou studentku ČZU v Praze

Vybraní zahraniční studenti pěti pražských vysokých škol získali letos poprvé stipendium profesora Vlčka, které se uděluje za mimořádný přínos k šíření dobrého jména univerzity v České republice i v zahraničí. Za ČZU byla nominována kanadská studentka Ginny McAllister.

Slavnostní předání certifikátů o přidělení stipendia studentům Karlovy univerzity, ČVUT, ČZU v Praze, VŠCHT a VŠE se konalo 3. prosince 2021 v Rezidenci primátora hlavního města Prahy za účasti zástupců těchto vysokých škol a také vdovy po profesoru Vlčkovi. Ginny McAllister byla vybrána jako nejvhodnější kandidátka za své aktivity směřující k šíření dobrého jména ČZU, mj. při sdílení zkušeností na mezinárodních konferencích a setkáních se zahraničními partnery.

Prorektor ČVUT pro mezinárodní vztahy profesor Oldřich Starý na slavnostním předávání stipendií ocenil všechny zahraniční studenty za odvahu, že se v této těžké době rozhodli vystoupit ze své komfortní zóny a začít studovat v cizině. „Je dobře, že jsme se tu sešli i přes nepříznivou situaci, protože každá pozitivní událost je v této době posilující. A protože vzdělání může svět změnit k lepšímu,“ zdůraznil.

Ginny McAllister je vedoucí skupiny zahraničních studentů FTZ „Student Ambassadors“. Podporuje spolupráci s absolventy, propojování studentů a absolventů, spolupracuje na online Alumni Speakers Series a podporuje absolventy při pořádání akcí – např. organizuje Edible insects night na FTZ. V době distanční výuky zajišťovala pro studenty online aktivity jako Meet and Greet nebo Game night.

Mimořádně aktivní je při prosazování ekologického přístupu. Udržuje kompostéry na fakultě, zahrnuje studenty do aktivit komunitních zahrad, pracuje jako dobrovolnice pro MetroFarm Community Garden či Summer School in Novi Sad Serbia- Ecosystem Services in an Agricultural Landscape. Podílela se na založení vermikompostérů na ČZU. Samozřejmostí je její spolupráce se zahraničními organizacemi.

Mimořádné stipendium profesora Miroslava Vlčka je formou uctění památky profesora, vedoucího katedry aplikované matematiky na Fakultě dopravní ČVUT a dlouholetého prorektora ČVUT pro zahraniční vztahy. Od roku 2015 do roku 2019 byl duchovním otcem myšlenky a koordinátorem projektu Study in Prague, který sdružil sedm pražských veřejných vysokých škol a přilákal stovky zahraničních studentů ke studiu v Praze.

Hlavním kritériem posuzování žádosti zahraničního studenta o přiznání stipendia je jeho prokazatelné aktivní zapojení do výzkumných, vzdělávacích či jiných aktivit ve prospěch dalších zahraničních studentů, přispívajících k motivaci zájemců o studium v Praze. Stipendium se přiznává jako jednorázové ve výši 30 000 Kč.

Připravila: Lenka Prokopová

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content